0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ ۰۷:۳۵:۱۹
کد مطلب:  1726411
پیام سرپرست وزارت آموزش و پرورش به مناسبت «روز جهانی عصای سفید»

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با صدور پیامی،۲۳ مهرماه، «روز جهانی عصای سفید» را تبریک گفت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، متن پیام علیرضا کاظمی به شرح زیر است:

۲۳ مهرماه، روز جهانی عصای سفید، فرصت مغتنمی برای یادآوری و تکریم  از عزیزانی است که از نعمت بینایی محروم هستند اما دلی روشن دارند که دستان نوازش و آفرینش خداوند سبحان را بر روی گونه های تب دار گل ها، لمس می کنند، کسانی که در نفس های نسیم و در تار و پود جانشان، زندگی معطر می گردد.
بی شک عصای سفید چونان پرچمی می باشد که به نشان استقلال در دست روشن دلان عزیز به حرکت در می آید و آینه ای است که قدرت و نعمت خدایی را به تماشای تامل و تفکر دیگران می گذارد.
این عزیزان باوجود محدودیت هایشان همواره جزء اعضاء فعال جامعه خصوصا در آموزش و پرورش کشورمان هستند. روشندلانی که در این عرصه تلاش و کوشش علمی، اجتماعی و فرهنگی می کنند و به مردم و میهن اسلامی مان خدمت صادقانه می نمایند و از آینده سازان کشورمان هستند.
به رسمیت شناختن افراد نابینا به عنوان اعضاء مفید و موثر جامعه و لزوم توجه به آنان که در فرهنگ دینی و ملی ما اهمیت بسزایی دارد از وظایف اصلی ماست که بدان می پردازیم .در گذشته و تاریخ معاصر این مرز و بوم نیز روشندلان بزرگی بوده اند که با تکیه بر نیروی اراده، پشتکار ، خلاقیت و تقویت سایر حس ها توانسته اند براین نقیصه ظاهری فائق آمده و مایه سرافرازی و سربلندی ما شوند.
اینجانب بر خود لازم می دانم فرا رسیدن بیست و سوم مهرماه، روز جهانی نابینایان را به تمامی عزیزان روشن ضمیر، به خصوص دانش آموزان و همکاران روشن دل عزیزی که در آموزش و پرورش مشغول فعالیت هستند و همچنین دست اندرکاران تلاشگر سازمان آموزش و پرورش استثنایی تبریک و خداقوت عرض نمایم.
امید است در پرتو تعالیم اسلامی و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت مردمی برای ایران قوی بتوانیم در تعالی و پیشرفت این عزیزان و سرمایه های ارزشمند میهن اسلامی مان سهیم باشیم.

به اشتراک بگذارید :