0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۱۱:۲۳:۲۴
کد مطلب:  1727063
اولیا برای تکمیل فرایند واکسیناسیون دانش آموزان همکاری کنند

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خواستار همکاری بیشتر و مشارکت مضاعف اولیا در تکمیل فرایند واکسیناسیون دانش آموزان و ریشه کنی بیماری کرونا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی، صبح امروز در آیین بزرگداشت هفته اولیا و مربیان که در دبیرستان هیأت امنایی معرفت بیرجند و همزمان در شبکه شاد به صورت زنده برگزار شد، از دانش آموزان به عنوان حلقه اتصال خانه و مدرسه یاد کرد و ابراز داشت: سلامت دانش آموز برای خادمین نظام تعلیم و تربیت اولین اولویت و خط قرمز است.

وی، برنامه های هفته پیوند مدارس استان راحول محور«همراهی با اولیا - همکاری با مربیان» و رویکرد «بازگشت به مدرسه» دانست و ادامه داد: انجمن اولیا و مربیان مظهر مشارکت خانه و مدرسه است به گونه ای که اعضای آن با مشاوره و همفکری مسیری اصولی برای تعلیم و تربیت مناسب آینده سازان ترسیم می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، همکاری خانه و مدرسه درامر تعلیم و تربیت آینده سازان بهارستان علم و ادب، به ویژه در وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا را واقعیتی انکارناپذیر برشمرد و عنوان کرد: همکاری این دو بال قدرتمند در سایه تلاش های جهادی مدیران و معلمان استان، منجر به استحکام فرآیند تعلیم و تربیت درجامعه خراسان جنوبی شده و نقشی مهم در ارتقاء مهارت های فردی و اجتماعی دانش آموزان دختر و پسر این خطه دارد.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به تأثیرات منفی جسمی، روحی و روانی غیر حضوری بودن کلاس های درس و تهدیدات خطرناک حضور مداوم و بدون نظارت دانش آموزان در فضای مجازی، اذعان کرد: درشرایط جدید،خادمین آموزش و پرورش،نیازبه مشارکت بیشتر اولیا و اعضای انجمن های اولیا و مربیان مدارس برای توسعه زیرساحت ها در دو بعد سخت و نرم افزاری، برقراری ارتباط قوی تر و هدفمند بین نهاد خانواده و تعلیم و تربیت و سایر نهادهای برون سازمانی دارند.

نماینده وزیر آموزش و پرورش در خراسان جنوبی، با بیان این مطلب که آموزش و پرورش درست کودکان و نوجوانان، در گرو هماهنگی و کوشش دو سویه خانه و مدرسه است؛ تصریح کرد: چنانچه پدر و مادری مسئولیت آموزش و پرورش تربیت فرزند خود را یک سره به مدرسه واگذار کنند و از نیازهای تربیتی فرزند خویش که برآوردن آن، تنها به دست خانواده است، بی خبر بمانند،نمی توانندامیدوار باشندکه فرزندشان مهارت های لازم را در زندگی کسب کرده و یا این که در آینده مشکلی نخواهد داشت.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، رشد شخصیتی و تحصیلی دانش آموزان را مستلزم برخورداری آنان از فضایی متعادل وهماهنگ درخانه ومدرسه دانست ویاد آورشد: امروزه انجمن های اولیا و مربیان، رایج ترین وسیله ارتباط میان خانه و مدرسه شمرده می شود.

وی، اضافه کرد: از آنجایی که کودک، بخش بزرگی از زندگی خود را در خانه گذرانده است، باید معلم و مسئولان مدرسه از محیط زندگی، فرهنگ و ارزش های حاکم بر آن محیط آگاهی یابند تا بتوانند آموزش و پرورشِ مدرسه را با استفاده از جنبه های زندگی دانش آموز و با همکاری اولیای وی بارور سازند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، آگاهی بخشی اولیا به مسائل تربیتی، واخلاقی و مشاوره با آنان در هماهنگ کردن روش های تربیتی وآموزشی درمحیط خانه و مدرسه؛ تحکیم پیوندهای عاطفی، اخلاقی و انسانی بین اولیای دانش آموزان و مربیان مدرسه؛ بهره مندی ازامکانات اولیا برای تهیه و تکمیل امکانات آموزشی، پرورشی و بهداشتی مدرسه؛ و پیشرفت دانش آموزان در مسائل تربیتی و تحصیلی و برطرف کردن نواقص موجود را از مهم ترین اهداف و رسالت های انجمن های اولیا و مربیان برشمرد.

به گفته واقعی، بیش از یک هزار و 500انجمن اولیا و مربیان با عضویت 11هزار نفر ازاولیا،در مدارس استان فعالیت کرده و به مدیران و معلمان مدارس درمورد نحوه و چگونگی اجرای طرح ها، برنامه ها و ارائه خدمات آموزشی و تربیتی مشاوره می دهند.

به اشتراک بگذارید :