28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۰۹:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1727187
مدیر دبستان خیرساز شهید ماندگاری نطنز:
حضوری شدن مدارس و بازگشت شور و نشاط به فضاهای آموزشی بزرگترین آرزوی معلم و دانش آموز است

اشرف کریم قصبه: خدمت به دانش آموزان، همکاری با آموزش و پرورش شهرستان و تلاش جهت ارتقای اهداف نظام تعلیم و تربیت از جمله اهداف من برای خدمت در پست مدیریت دبستان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان و به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان نطنز، در بیست و پنجمین روز از مهرماه 1400،  اشرف کریم قصبه مدیر دبستان خیر ساز شهید ماندگاری در گفتگو با کارشناس روابط عمومی آموزش و پرورش نطنز حضوری شدن مدارس و بازگشت شور و نشاط به مدارس را بزرگترین آرزوی خود عنوان نمود.

خودتان را معرفی کنید و بفرمایید چندسال سابقه فعالیت دارید،چه رتبه هایی تا کنون کسب کرده اید ؟

اینجانب اشرف کریم قصبه با ۳۲ سال سابقه کار و ۲۲ سال سابقه مدیریت در آموزش و پرورش، دارای مدرک فوق لیسانس روانشناسی تربیتی می باشم رتبه های اول و برتر در جشنواره های تدریس مسابقات فرهنگی واحکام و نهج البلاغه و ورزشی را در کارنامه کاری خود دارم .

انگیزه شما از انتخاب پست مدیریت دبستان چه بود؟

خدمت به دانش آموزان، همکاری با آموزش و پرورش شهرستان و تلاش جهت ارتقای اهداف آموزش و پرورش

چه فعالیتهایی در سال تحصیلی جدید در زمینه پرورشی و آموزشی داشته اید ؟

جلسه با اولیای تک تک پایه ها و دانش آموزان، جلسه با اعضای انجمن اولیا و مربیان، جلسه تلفنی با خیر محترم و جلسه با آموزگاران عزیز در جهت ارتقای سطح علمی مدرسه و آشنایی دانش آموزان با آسیب های اجتماعی انجام گرفته است .

در مورد رعایت دستورالعملهای بهداشتی چه اقداماتی در مدرسه انجام داده اید ؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا همه موارد بهداشتی را جهت حضوری شدن مدارس  از جمله تهیه ماسک و مواد ضدعفونی سطوح را با حساسیت ویژه پیگیری و تهیه کردیم تا بتوانیم شرایط لازم را برای حضور دانش آموزان مهیا کنیم .

مشارکت اولیا و مربیان با آموزشگاه چگونه است و برای جلب نظر آن ها چه اقدامی انجام داده اید؟

مدرسه ما خوشبختانه از این نظر با حمایت خوب اولیا و مربیان همراه است و کمک های فکری خوبی از آنان می گیریم و راه حل هم این است که هر وقت جلسه آموزش خانواده داریم و یا کمکی از اولیا می گیریم، بعدها گزارش کارهای انجام شده در مدرسه به آن ها داده می شود و آن ها شاهد نتایج کمک های خود هستند و در جریان امور قرار می گیرند که به ادامه روند حمایت های آن ها کمک بزرگی می کند.

چند درصد از دانش آموزان و همکاران برای تدریس مجازی از شبکه شاد استفاده می کنند؟

اکثر دانش آموزان و همکاران از فضای مجازی شاد استفاده می کنند. 

مهمترین برنامه شما جهت پیشرفت تحصیلی دانش آموزان چه بوده است و به نظر خودتان چند درصدموفق به اجرای این برنامه شده اید؟

تشویق اولیا و دانش آموزان جهت همراهی بیشتر و صمیمانه  با آموزگاران و طرح ها و برنامه های مدرسه و برگزاری مستمر جلسات شورای آموزگاران و آموزش خانواده در جهت اهداف و برنامه های مدرسه فعالیت هایی صورت گرفته است که بیش از 90 درصد در اجرای طرح ها موفق بوده ایم.

پیشنهادات شما در خصوص بهتر شدن روند آموزشی با توجه به شرایط موجود چیست؟

تشویق عمومی جهت انجام واکسیناسیون و بازگشایی مدارس

در این شرایط ارتباط با اولیای دانش آموزان چگونه صورت می گیرد؟

از فضای مجازی شاد برای ارتباط با دانش آموزان و اولیاء استفاده می شود .

چه اقداماتی در خصوص دانش آموزان بی بضاعت انجام می دهید؟

تهیه لوازم و التحریر و پوشاک و مواد خوراکی و هزینه های تحصیلی با کمک خیر محترم جناب آقای ماندگاربرای دانش آموزان بی بضاعت با تکریم به آنها اهداء خواهد شد.

 صحبت پایانی ؟

ان شاالله  با کمک و همیاری مسئولین و مردم در جهت ریشه کن شدن ویروس کرونا اقدامات جدی صورت گیرد و همچنین کمک دولتمردان به رفع بی سوادی در جامعه و معیشت بهتر همکاران فرهنگی و در جهت ایجاد اشتغال فرزندانشان اقداماتی صورت پذیرد . 
 

به اشتراک بگذارید :