21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ ۱۶:۲۲:۲۸
کد مطلب:  1727727
‍ ‍ با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران برگزار شد؛
آیین گرامیداشت آغاز هفته تربیت بدنی و تقدیر از فعالان حوزه تربیت بدنی

آیین گرامیداشت آغاز هفته تربیت بدنی و تقدیر از فعالان حوزه تربیت بدنی، با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران در بهشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ صبح امروز به مناسبت آغاز هفته تربیت بدنی، آیین تقدیر از معلمان تربیت بدنی شهرستان بهشهر با حضور سهرابی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران، ساداتی معاون سابق تربیت بدنی و سلامت اداره کل، علی‌بیکی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر، گرجی پور رییس اداره ورزش و جوانان و نصیری معاون پرورشی، تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان بهشهر در کانون فرهنگی تربیتی سپهبد شهید سلیمانی برگزار شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش مازندران در این مراسم موضوع تربیت بدنی و سلامت دانش آموزان را مورد اعتنای سند تحول بنیادین دانست و گفت: در چشم انداز و هدف­های کلان این معاونت، بر نشاط و سلامت جسمانی دانش آموزان، حفظ و ارتقاء سلامت فردی و پاسخ دهی به نیازهای جسمی و روانی دانش­‌آموزان از طریق ورزش و تفریحات سالم فردی و گروهی تاکید شده است.  
وی افزود: به همین لحاظ، وزارت آموزش و پرورش، با الهام از آموزه­‌های سند تحول بنیادین، مصمم است، مجموعه ای از طرح‌ها و پروژه‌های تربیت بدنی و ورزش را طراحی و در مدارس سراسر کشور به مرحله اجرا بگذاردکه باعث ترویج و گسترش سبک زندگی سالم، فعالیت‌های جسمانی و تناسب وزن در بین آحاد دانش آموزان کشور گردد. 
سهرابی ادامه داد: یکی از این طرح‌ها در حال حاضر و به اقتضای شرایط شیوع کرونا، پروژه «کنترل وزن و چاقی دانش­ آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم» است که اجرای سراسری آن، نقش موثری را در تأمین سلامت عمومی امروز و آینده آحاد جامعه ایفا خواهد نمود.
علی‌بیکی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهشهر هم در این مراسم توسعه و ارتقاء پایدار ورزش در سطح ملی و بین المللی در کشورها را ریشه‌دار در تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزی آن کشورها دانست و اشاره کرد: در کشور ما نیز ریشه و بنیان ورزش همگانی و ورزش قهرمانی و حرفه‌ای را می‌بایست در تربیت بدنی و ورزش مدارس جستجو نمود و غفلت از این موضوع باعث کم رمقی برنامه‌های ورزشی کشور خواهد شد.
وی بیان کرد: بی شک معلمان و مربیان سخت کوش و شریف تربیت بدنی در این شرایط به عنوان رکن اصلی، نقش بی بدیل و تعیین کننده‌ای در حفظ و ترویج فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی شهرستان داشته‌اند، که از یکایک این عزیزان صمیمانه تشکر و سپاسگزاری می کنم.
همچنین در انتهای این مراسم از معلمان تربیت بدنی بازنشسته تجلیل به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :