0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۰۸:۱۰:۱۷
کد مطلب:  1728083
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
هفته تربیت بدنی، فرصت تبیین ارزش های ورزش، سلامتی و نشاط است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در پیامی به مناسبت هفته تربیت بدنی گفت: هفته تربیت بدنی، فرصت تبیین ارزش های ورزش، سلامتی و نشاط است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، در متن پیام آمده است:

                                                                                     "بسمه تعالی"

"اِلهی قَوِّ عَلی خِدمَتِکَ جَوارِحی" - "پروردگارا ! اعضای بدنم را برای خدمت گزاری بر خودت نیرومند ساز"                                                                                                    حضرت امام علی علیه السلام

تربیت بدنی، ورزش، تقویت قوای جسمانی و در نتیجه شادابی روح از دیرباز در کشور ما از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده و ایرانیان از گذشته های دور با انجام ورزش های مختلف برای سلامتی جسمی و روحی خود اهمیت قائل می شدند.

ورزش علاوه بر تاثیرات جسمی متعدد در تضمین و تامین سلامتی و قدرت بدنی، اثرات بی نظیری هم در سلامت روان، مقابله با افسردگی و شادابی روحی دارد و می تواند از قوی ترین راهکارهای پیشگیری از آسیب های اجتماعی باشد.

از دیدگاه حضرت امام سجاد علیه السلام "بدن تو بر تو حقی دارد. حق آن ست که آن را سالم، نیرومند و مقاوم در برابر شداید و سختی ها و در کمال نشاط نگهداری" و نقش سازنده ورزش در سلامت جسمی و روحی دانش آموزان انکارناپذیر است به ویژه در شرایط خاص کرونایی ضرورت اختصاص ساعتی به طور روزانه به فعالیت های بدنی دانش آموزان بیش از پیش احساس می شود.

اینجانب هفته تربیت بدنی (26 مهر تا 2 آبان) را گرامی می دارم و ضمن تبریک و خداقوت به معاون تربیت بدنی و سلامت، روسای ادارات داخلی این معاونت و تمامی کارشناسان و مربیان تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان و به همه معلمان و دانش آموزان ورزش کار و ورزش دوست، آرزوی سلامتی و سرزندگی برای همه دانش آموزان و معلمان دارم.

این هفته فرصت مناسبی برای تبیین ارزش های ورزش، سلامتی و نشاط روحی است که امیدوارم با در نظر گرفتن ساحت تربیت زیستی و بدنی سند تحول بنیادین شاهد تربیت تمام ساحتی و سلامتی و پویایی دانش آموزان عزیز باشیم.

 

 

احمد اسکندری نسب

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان

به اشتراک بگذارید :