0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۰۹:۴۷:۵۰
کد مطلب:  1728451
بررسی مشکلات مدارس ایثارگران استان آذربایجان شرقی
وظیفه اصلی اداره کل شاهد و ایثارگران، رسیدگی به وضعیت تحصیلی تربیتی دانش آموزان طرح شاهد و ایثارگر از طریق مدارس شاهد، طرح پراکنده و مدارس ایثارگران است

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش ضمن بررسی مسائل و مشکلات مدارس ایثارگران تبریز گفت: وظیفه اصلی اداره کل شاهد و ایثارگران رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان طرح شاهد و ایثارگر از طریق مدارس شاهد، طرح پراکنده و مدارس ایثارگران دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور شاهد و ایثارگران، محمد رضا رزاقی با حضوردر دبیرستان ایثارگران شهید باکری تبریز، مسائل و مشکلات مدارس ایثارگران استان آذربایجان شرقی را بررسی کرد.

در این جلسه محمد رضا رزاقی با قدردانی از تلاش های مدیران و معلمان مدارس،  وظیفه اصلی ستاد مرکزی شاهد وزارت را رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان طرح شاهد و ایثارگر از طریق مدارس شاهد، طرح پراکنده و مدارس ایثارگران عنوان کرد و ارائه پیشنهادات ادارات شاهد و ایثارگران استان ها را در این زمینه سازنده و موثر دانست.

رزاقی در این برنامه خاطرنشان ساخت: علی رغم اینکه تعداد ایثارگران عزیزی که در مدارس ایثارگران در حال تحصیل اند،  اندک هستند ولی به لطف خدا و تلاش ارزشمند همکارانم هیچ مدرسه ای از مدارس ایثارگران تعطیل نشده و با پویایی و قوت به کار خود ادامه می دهند.

رزاقی گفت: مدارس ایثارگران از طرح های شورای عالی آموزش و پرورش است و در ابتدای تاسیس فقط به رزمندگان و ایثارگران خدمات ارائه می داد ولی با مصوبه هیئت دولت از مهر ماه 1378  بسیجیان عزیزی که دارای 50 امتیاز باشند را هم تحت پوشش قرار داده است.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش ابراز امیدواری کرد با اختصاص بودجه ثابت به مدارس شاهد و ایثارگران قسمتی از مشکلات مالی این مدارس برطرف شود.

در ادامه این جلسه عاشور اکرمی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان، با تشریح شیوه نامه مدارس ایثارگران اظهارداشت: اساسنامه اداری مدارس ایثارگران نیاز به بازنگری و اصلاح در شورای عالی آموزش و پرورش دارد.

اکرمی در ادامه با بیان اینکه تعدادی از ایثارگران به دلایل مختلفی نمی توانند در رشته نظری ادامه تحصیل دهند پیشنهاد داد تا در کنار رشته نظری رشته های فنی و مهارتی را هم در این مدارس فعال کنند.

در این جلسه علیزاده مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۴ تبریز گفت: وضعیت فضا و ساختمان مدرسه ایثارگران ناحیه ۴ مناسب شهر تبریز نیست.

علیزاده ضمن بیان اینکه از نظر اختصاص نیرو به مدارس شاهد و ایثارگران هیچ مشکلی در ناحیه ۴ وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد با اختصاص بودجه و فضای مناسب به مدارس شاهد و ایثارگران بهترین خدمات تحصیلی و تربیتی  برای فرزندان شهدا، جانبازان و ایثارگران ارائه نمود.

در ابتدای این جلسه اباذر جعفری رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران اداره کل آموزش و پرورش استان از عملکرد و فعالیت های مدارس شاهد و ایثارگران استان گزارشی ارائه نمود.

در پایان این برنامه از دانش آموزان فارغ التحصیل و همکاران بازنشسته مدارس ایثارگران با اهدای لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :