0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۱:۰۰:۵۰
کد مطلب:  1728661
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
مشارکت خانواده ها رمز موفقیت در راهبرد "تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقای کیفیت" است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال جاری گفت: مشارکت خانواده ها رمز موفقیت در تحقق شعار سال تحصیلی جاری، "تضمین سلامت، استمرار آموزش و ارتقای کیفیت» است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب گفت: همکاری و تعامل مطلوب خانواده ها با آموزش و پرورش منجر به نتایج درخشانی می شود، امسال نسبت به سال گذشته با استقبال بیشتری برای بازگشایی حضوری مدارس از سوی خانواده ها و دانش آموزان مواجه هستیم.

وی ضمن گرامیداشت هفته پیوند اولیا و مربیان، افزود: "همراهی با اولیا، همکاری با مربیان" شعار هفته پیوند اولیا و مربیان است، همکاری تنگاتنگ خانواده ها با نظام تعلیم و تربیت همواره اثر بخش بوده، 420 مدرس خانواده و 20 مرکز تخصصی مشاوره در استان داریم که در این هفته هم جلسات آموزشی زیادی برای خانواده ها در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان به راه اندازی اورژانس دانش آموزی 1570 اشاره کرد و گفت: این مرکز پنجمین اورژانس مشاوره دانش آموزی در کشور است که ضرورت وجود آن به ویژه در این شرایط کرونایی بسیار احساس می شد .

اسکندری نسب بیان کرد: در دوران کرونا خانواده ها کمک کردند تا مسائل آموزشی، پرورشی و ورزشی خوب پیش رود و معلمان هم جلوه های زیبایی از ایثار و فداکاری نشان دادند، از ابتدای سال تحصیلی سه الگوی بازگشایی داشتیم، از سوم مهر ماه کلاس های کمتر از 15 نفر به ویژه در مناطق عشایری و روستایی و از 15 مهر مدارس 30 نفر و کارگاه های فنی و حرفه ای و کاردانش بازگشایی شدند و از اول آبان مدارس زیر 300 نفر به صورت تفکیکی و به صورت گروه های 10 تا 15 نفر فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز می کنند و گروه های بعدی هم پایه های اول دبستان هستند که هفته ای یک مرتبه در مدرسه حضور پیدا می کنند.

وی تاکید کرد: از 15 آبان همه مدارس کشور بازگشایی می شوند و رنگ بندی شهرها هم شرط نیست، واکسیناسیون معلمان تقریبا تمام شده و 76 درصد دانش آموزان هم واکسینه شده اند، اولویت اول ما در بازگشایی مدارس حفظ سلامت دانش آموزان و معلمان است، عدم آموزش حضوری منجر به آسیب های روحی و روانی بسیاری برای دانش آموزان شده و سال گذشته 15 درصد نسبت به سال های قبل، چاقی مفرط بین دانش آموزان داشتیم، از اولیا درخواست داریم همکاری کنند تا با رعایت فاصله در کلاس درس و زنگ تفریح بتوانیم آموزش حضوری بدون مخاطره ای داشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این که همه مصوبات جلسه قبل پیگیری شده، گفت: پژوهش سراها مکان مناسبی برای پرورش خلاقیت و استعدادهای دانش آموزان هستند و حدود 40  پژوهش سرا در استان داریم که دستاوردهای بسیار خوبی هم داشته اند و جزو سه استان برتر در زمینه سلول های بنیادی و نانو در کشور هستیم.

اسکندری نسب افزود: فضای مدرسه حتما باید بهداشتی باشد، فرم های خود ارزیابی برای بازگشایی به مدارس ارسال شده و تیم های نظارتی از دانشگاه های علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش اوضاع را رصد می کنند، برای مناطق کمتر توسعه یافته و محروم نیاز به کمک برای تامین اقلام بهداشتی داریم.

وی ضمن تبریک هفته تربیت بدنی گفت: 1400 مربی تربیت بدنی، ورزش دانش آموزان در استان را بر عهده دارند و تلاش داریم تا در همه مدارس دخترانه ابتدایی اتاق تربیت بدنی راه اندازی شود که تا به حال 18 اتاق راه اندازی شده است.

به اشتراک بگذارید :