21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۱:۰۵:۳۷
کد مطلب:  1728681
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش:
77 درصد دانش‌آموزان گروه سنی 18_12 سال استان با دوز اول واکسینه شدند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت: 77 درصد دانش آموزان گروه سنی 18_12 سال استان با دوز اول واکسینه شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علیرضا سعدی پور» افزود: 186 هزار نفر از دانش‌آموزان استان دوز اول واکسن را تزریق کردند؛ با توجه به آمار کل دانش‌آموزان دوره های اول و دوم متوسطه استان که  240708 نفر است می‌توان گفت حدود 77 درصد دانش‌آموزان مازندرانی با دوز اول واکسینه شدند.

 

وی در همین زمینه با بیان اینکه واکسیناسیون دانش‌آموزان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی انجام شد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد 13 مرکز تجمیعی واکسیناسیون اختصاصی برای دانش‌آموزان در سطح شهرستان‌ها و مناطق استان راه‌اندازی شده و نوبت‌دهی مدارس دخترانه و پسرانه به صورت مجزا و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود.

 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به واریز 13 میلیارد و 764 میلیون ریال اعتبار به حساب مدارس شبانه‌روزی استان، گفت: 13 میلیارد و 764 میلیون و 13 هزار ریال از محل اعتبارات هزینه‌ای فصل پنجم تحت عنوان «تغذیه و خوراک دانش‌آموزان مدارس شبانه روزی» به حساب مدارس مشمول واریز شد.

 

سعدی پور همچنین از ورود رسمی همه مهدهای کودک به مجموعه آموزش و پرورش از مهر ۱۴۰۰ خبر داده و ابراز کرد: باتوجه به تشکیل سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک و واگذاری کامل امور کودکان از بدو تولد تا ۶ سال به این سازمان، مهرامسال شاهد ورود رسمی همه مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی سایر دستگاه‌ها به جمع آموزش و پرورش هستیم و آموزش و پرورش تنها متولی رسمی حوزه کودکان خواهد بود.
 

به اشتراک بگذارید :