25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۱:۱۵:۰۱
کد مطلب:  1728739
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس خبر داد:
افتتاح 14 پروژه ورزشی برای دانش آموزان فارس در هفته تربیت بدنی و ورزش

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس از افتتاح 14 طرح و پروژه ورزشی برای دانش آموزان فارسی و اعزام کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی به مناطق کمتر برخوردار در هفته تربیت بدنی و ورزش خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، احمد علی قهرمانی گفت: در هفته تربیت بدنی  بر اساس روز شمار هفته شاهد افتتاح طرح ها و  پروژه ورزشی شامل 4 باب زمین چمن مصنوعی ، پیست دوومیدانی ، یک باب زمین چمن طبیعی و 4 کلاس درس تربیت بدنی خواهیم بود.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: افتتاح  4 مدرسه پویا و همچنین برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی، کوهپیمایی و مسابقات ورزشی ویژه کارکنان و فرهنگیان، افتتاح طرح سواد حرکتی و تجلیل از معلمان تربیت بدنی در سطح استان از دیگر برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش در آموزش و پرورش فارس می باشد.
وی گفت:  برای این  طرح های ورزشی اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس همچنین ازاعزام کاروان تجهیزات ورزشی و بهداشتی( مهر و نشاط) در هفته تربیت بدنی  با حضور مسئولین وزارت و استانی خبر داد و گفت : با هدف تامین سلامت و نشاط دانش آموزان و  از محل  اعتبارات معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت متبوع این تجهیزات و امکانات ورزشی و بهداشتی شامل تاتامی ، تشک ، میز پینگ پنگ ، توپ فوتسال ، بسکتبال ، والیبال ، راکت بدمینتون ، طناب ، تخت معاینه و ... دراختیار ادارات نواحی و شهرستان ها و مناطق  برای استفاده دانش آموزان قرار خواهد گرفت.
قهرمانی گفت:  این تجهیزات با اولویت مدارس کم برخوردار توزیع خواهد شد که انتظار می رود این امکانات به شکل مناسب و مطلوب استفاده شود و باعث ارتقای سلامتی و ایجاد شادابی در بین دانش آموزان گردد. 
وی همچنین افزود: برای این تجهیزات ورزشی و بهداشتی  اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال هزینه شده است.

به اشتراک بگذارید :