18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۱:۵۶:۵۱
کد مطلب:  1728891
پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد به مناسبت هفته تربیت و ورزش

محسن موحدی فرد مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛"محسن موحدی فرد "مدیرکل آموزش و پرورش استان به مناسبت گرامیداشت هفته تربیت بدنی و ورزش پیامی صادر کرد. 

متن پیام به شرح زیر است: 

بسم‌الله الرحمن الرحیم 

حضرت امام حسین(ع):

" فَبادِروا بِصِحَّهِ الاجسامِ فی مُدَّةِ الاعمارِ" 

«در طول عمر، در حفظ سلامت جسم خویش کوشا باشید» 

سند تحول بنیادین آموزش ‌و پرورش با تأکید بر تعلیم و تربیت تمام ساحتی، فرصت ارزشمندی برای سرمایه‌گذاری و حمایت از برنامه‌های جذاب، شاداب و پرطرفدار تربیت ‌بدنی و ورزش دانش ‌آموزی فراهم آورده است و در سایه آموزه‌های آن، تربیت ‌بدنی نقش تعیین‌کننده‌ای در تکوین شخصیت و ارتقای سطح توانمندی، سلامت و شادابی دانش آموزان ایفا خواهد نمود. 

در هزاره سوم و رواج زندگی ماشینی، آپارتمان‌نشینی و گسترش بهره ‌برداری از فناوری ‌های نوین و به ویژه شیوع ویروس منحوس کرونا، کودکان و نوجوانان را به یکجانشینی و بهره ‌برداری از فعالیت ‌های فراغتی توأم با سکون سوق داده است.

این پدیده نه ‌تنها سواد حرکتی این نسل را تنزل داده است بلکه کاهش سن ابتلا به بیماری‌های غیرواگیر و گسترش آن، هشداری جدی را در پی خواهد داشت. 

از این رو فعالیت های تربیت بدنی و ورزش در مدارس با توجه به ویژگی‌های سنی دانش آموزان، باعث ترویج و گسترش فعالیت‌های جسمانی بین دانش آموزان همچنین کاهش خطر ابتلا به چاقی و کم تحرکی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :