0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۱:۴۹:۰۴
کد مطلب:  1728893
سرپرست وزارت آموزش و پرورش:
مهم ترین وظیفه ما توسعه معارف قرآنی است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در آیین افتتاحیه چهارمین دوره توانمندسازی دو سالانه کارشناسان قرآن،عترت و نماز سراسر کشور که به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران برگزار شد، تاکید کرد: مهمترین وظیفه آموزش و پرورش، توسعه معارف قرآنی است.

به گزارش  روابط  عمومی  اداره کل  آموزش  و  پرورش  شهرستانهای  استان تهران، «علیرضا کاظمی» در آیین افتتاحیه چهارمین دوره توانمندسازی دو سالانه کارشناسان قرآن،عترت و نماز سراسر کشور گفت: امام خمینی (ره) احیا گر واقعی قرآن، بودند و خوشحال هستیم که این رویداد بزرگ قرآنی در جوار ملکوتی امام راحل برگزار می گردد.

وی با بیان اینکه حفظ سوره های کوچک قرآن کریم، دروازه ورود دانش آموزان به عرصه حفظ و انس با کلام الله مجید است، از تمامی مسئولان و کارشناسان سراسر کشور خواست تا با جدیت و همت طرح حفظ جزء 30 را دنبال و به خوبی اجرا کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن ابراز امیدواری از این که چنین برنامه هایی بتواند در تمام کشور اثرگذار باشد، تصریح کرد: بنیان ساحت تربیتی، قرآن و نماز است؛ هدف غایی و نهایی این فعالیت ها، تمسک به قرآن می باشد و رفتار های قرآنی باید در تمامی شئون زندگی ما تجلی پیدا کند.

کاظمی اضافه کرد: آموزش و پرورش نباید در پیچ و خم های اداری، و شرایطی مانند کرونا، مسئولیت خود را فراموش کند که بر اساس قرآن، وظیفه دارد برپایی نماز را سرلوحه کار قرار دهد.

وی خواستار جدی گرفتن زنگ نماز و اختصاص زمانی برای اقامه نماز در میان برنامه های آموزشی معلمان مدارس شد و افزود: متولیان امر تلاش کنند زنگ نماز در فضای شاد گنجانده شود و سعی گردد آغاز کلاس ها نیز با تلاوت قرآن آغاز گردد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: منابع مالی را باید اثربخش هزینه کنیم، ما در همه هزینه ها مسئولیم و در هزینه مسائل قرآنی، مسئولیت مان بیشتر و خطیرتر می باشد.

کاظمی، تمرکز بر برون دادها و خروجی برنامه ها را از خود برنامه ها و طرح های حوزه های قرآن و عترت و نماز حساس تر دانست.

وی همچنین گفت: خدمت در نظام تعلیم و تربیت، نعمت بزرگی بوده و خدمت در حوزه قرآن، عترت و نماز بالاترین نوع نعمت و خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

آیین افتتاحیه چهارمین دوره توانمندسازی دو سالانه کارشناسان قرآن،عترت و نماز با حضور «علیرضا کاظمی» سرپرست وزارت آموزش و پرورش و «سید مجتبی هاشمی» سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران امروز (دوشنبه) در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

 رؤسای ادارات قرآن، عترت و نماز ادارات کل استان‌ها به صورت حضوری و با حفظ شیوه نامه های بهداشتی مقابله کرونا در حرم مطهر امام خمینی(ره) حاضر شده و هم زمان نیز این برنامه به صورت پخش زنده از شبکه شاد و شبکه های مجازی، کارشناس مسوولان و کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور پخش شد.

این دوره به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با حضور اساتید متخصص و مجرب و در قالب کارگاه های آموزشی وتخصصی به صورت مجازی در بستر شبکه دانش آموزی شاد برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :