0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۲:۱۱:۳۳
کد مطلب:  1728923
پیام مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی،به مناسبت روزتربیت بدنی وورزش

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش را به معلمان تربیت بدنی و دانش آموزان بهارستان علم و ادب تبریک گفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، در متن پیام محمدعلی واقعی آمده است:

در فرآیند، توسعه نظام تعلیم و تربیت و برخورداری از جمعیت دانش آموزی سالم، با نشاط، با فعالیت های فیزیکی  بیشتر می‌توان سرعت حرکت توسعه آموزش و پرورش را در ابعاد مختلف بیشتر کرد و در این راستا معلمان و مربیان تربیت بدنی، سلامت و بهداشت مدارس نقش بسیار موثر و تعیین کننده‌ای در سرعت گرفتن فعالیت های سلامت محرو حول رنامه های درس تربیت بدنی داشته و دارند.  

این عزیزان با اجرا کردن طرح ها و برنامه هایی نظیر کوچ فرصت‌هایی ایجاد می کنند، که می توانند ورزش کردن، شادی، نشاط و شعف را نه تنها برای دانش آموزان بلکه برای به خانواده های ایشنا نیز به ارمغان آورد.

از این رو است که موضوع تربیت بدنی و سلامت دانش آموزان در سند تحول بنیادین، مورد اعتنای جدی قرارگرفته، به نحوی که در بیانیه ارزشها، چشم انداز و هدف های کلان، بر نشاط و سلامت جسمانی دانش آموزان، حفظ و ارتقاء سلامت فردی و پاسخ دهی به نیازهای جسمی و روانی دانشآموزان از طریق ورزش و تفریحات سالم فردی و گروهی تاکید شده است. 

و اکنون که سرآغاز هفته تربیت بدنی و ورزش مقارن با ایام ماه مبارک ربیع شده است، به معلمان تربیت بدنی، دانش آموزان، والدین گرامی و دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت در سراسر کشور تبریک عرض می کنم و امیدوارم فعالین این عرصه با الهام از آموزه های سند تحول بنیادین، مجموعه ای از طرح‌ها و پروژه‌های نوین درس تربیت بدنی و ورزش را طراحی و چه در مدارس روستایی و عشایری که به صورت حضوری فعالیت می کنند؛ و چه از طریق فضای مجازی در سال تحصیلی جاری به مرحله اجرا بگذارندکه باعث ترویج و گسترش سبک زندگی سالم، فعالیت‌های جسمانی و تناسب وزن در بین آحاد دانش آموزان گردد.

بدیهی است، توسعه و ارتقاء پایدار تربیت بدنی ورزش در سطوح مختلف قهرمانی و پهلوانی، ریشه در تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزی آن  دارد، لذا  غفلت از درس تربیت بدنی و ورزش مدارس ، باعث کم رمقی برنامه‌های ورزشی استان خواهد شد.

از دانش آموزان گرامی و فرزندان خویش نیز می‌خواهم که با بهره‌مندی از فرصت‌های بوجود آمده، اجازه ندهند که شرایط موجود از فعالیت‌های حرکتی آنان بکاهد و با شرکت جستن در فعالیت‌های حرکتی و برنامه‌های آمادگی جسمانی، سلامتی، شادابی، توانمندی و مهارت‌های اجتماعی و روانشناختی خویش را ارتقاء بخشند.

از والدین گرامی نیز انتظار دارم، با دغدغه داشتن فرزندانی خداجو، با اخلاق، سالم، توانا، بانشاط، ماهر، جمع‌گرا، مسئولیت پذیر، وظیفه شناس و خود باور، حمایت و همراهی لازم را از شرکت جویی فرزندان خویش در برنامه‌های سلامت بخش و نشاط آفرین تربیت بدنی بعمل آورند.

به اشتراک بگذارید :