21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۲:۴۹:۳۳
کد مطلب:  1729043
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران:
شرکت بیش از 156 هزار دانش‌آموز در سی و نهمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در سطح استان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران از شرکت بیش از 156 هزار دانش‌آموز در سی و نهمین دوره مسابقات فرهنگی و هنری در سطح استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «محمد شعبانی» در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران با اشاره به برگزاری چهلمین دوره جشنواره فرهنگی و هنری دانش‌آموزان کشور با عنوان «فردا» گفت: یکیازجشنوارههایپرسابقهدرآموزشوپرورشبرگزاریمسابقاتفرهنگیهنریباعنوانجشنوارهفردامیباشدکهپسازانقلاب، 39 دورهازآنبرگزارگردیدهوامسالشاهدبرگزاریچهلمیندورهازاینمسابقاتخواهیمبود .

وی افزود: اینمسابقهدربیشاز 80 رشتهوطی 4 مرحلهآموزشگاه،شهرستان،استانوکشوربرگزارمیگرددکه پسازپایانفرایندداوریدرهرمرحله،بهبرگزیدگانلوحتقدیروجوایزیاهدامیگردد. مراسماستانیتقدیرازبرگزیدگان نیزباعنوانهمایشنخبگانپرورشیوفرهنگیهمهسالهباشرکتبیشاز 1000 نفرازمنتخبینجشنوارههاومسابقاتمختلفحوزهپرورشیبرگزارمیگردد .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه این جشنواره با 6 عنوان برگزار می شود تصریح کرد: بخشهای ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و فیلم، هنرهای معاصر و هنرهای سنتی و دستی از عناوین مختلف این مسابقات می باشند که با موضوعات حفظ محیط زیست، شعارسال، حمایت از کالای ایرانی، سبک زندگی ایرانی اسلامی، عفاف و حجاب، ایثار و شهادت، آسیبهای اجتماعی، پدافند غیرعامل، استکبارستیزی، بیانیه گام دوم انقلاب، سنت های بومی محلی و آزاد برگزار می شود.

شعبانی خاطرنشان کرد: دانش آموزان متقاضی شرکت در مسابقات فرهنگی هنری ابتدا در سامانه همگام ثبت نام و مشخصات کامل خود را درج می نمایند و سپس فایل اثر را در همین سامانه بارگذاری می نمایند.بر اساس آمار استخراجی از این سامانه، تعداد دانش‌آموزان شرکت کننده استان در سی و نهمین دوره این مسابقات که در سال تحصیلی گذشته و به صورت مجازی برگزار شد بالغ بر 156 هزار نفر بود که از این بین تعداد 14 هزار و 300 نفر به عنوان برگزیدگان شهرستانی و 450 نفر نیز به عنوان برگزیدگان استانی، انتخاب شده و 72 رتبه برگزیده کشوری سهم دانش‌آموزان مازندرانی در جشنواره سی و نهم بود.

وی با اشاره به کسب رتبه سوم مازندران در کشور بر اساس جمعیت دانش‌آموزی استان در جشنواره سی و نهم انتظارات خود را از سایر دستگاههای استانی بیان کرد.

این مقام مسئول خواستار استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان نخبه توسط دستگاههای فرهنگی با توجه به تخصص دانش‌آموزان (در سازمانهایی از جمله میراث فرهنگی، صداوسیما، فرهنگ و ارشاد، حوزه هنری و ...)، حمایت مادی و معنوی در جهت تجلیل شایسته از نخبگان پرورشی و فرهنگی و همچنین تخصیص امتیازات خاص برای دارندگان رتبه های برتر کشوری( از جمله استفاده از اماکن ورزشی، تخفیف سینما، و ...) و همچنین همکاری دستگاهها در اجرای مسابقات اعم از بخش داوری آثار و آموزشهای تخصصی به دانش‌آموزان برگزیده و مربیان شهرستانی شد.

به اشتراک بگذارید :