0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۳:۱۶:۴۹
کد مطلب:  1729209
معاون سیاسی استاندار مازندران:
همکاری دستگاه ها در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای اهداف خود سازمانهاست

معاون سیاسی استاندار مازندران گفت: همکاری دستگاه ها در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای اهداف خود سازمانهاست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «حسین حسن نژاد» معاون سیاسی استاندار در جلسه شورای آموزش و پرورش استان که صبح امروز در استانداری برگزار شد حضور یافت.

« حسین حسن نژاد » ضمن تاکید بر اهمیت حضور دانش آموزان در فضای مجازی خاطر نشان کرد: طی یکسال و نیم گذشته تمام آموزشهای ما در بستر فضای مجازی اتفاق افتاد و شاهد بودیم که حجم فعالیت های فرهنگی در این مدت افزایش پیدا کرد و این نشان دهنده تاثیرگذاری مفید این فضا بر مسایل فرهنگی است اما به دلیل پیچیده بودن فضای مجازی ابهاماتی وجود دارد که نیازمند حضور فعالانه و رصد دقیق ما در این حوزه است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نمی‌تواند به تنهایی مشکلات موجود را حل کند افزود: آموزش و پرورش دستگاهی است که اگر دستگاه های دیگر به آن کمک نکنند در آینده خودشان دچار مشکلات می شوند از این رو باید میزان مشارکت را افزایش دهیم زیرا افزایش مشارکت دستگاه ها در حوزه آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای اهداف خود سازمانهاست.

این مقام مسئول بر لزوم بهره‌گیری آموزش و پرورش از ظرفیت انجمن های هنری تصریح کرد: در استان مازندران انجمن های هنری زیادی داریم که  صاحب نظر هستند و در بعضی از حوزه ها حرف اول را در کشور می زنند ولی باید ارتباطمان را به صورت سیستماتیک و فعالانه با این انجمنها برقرار کنیم و این اقدام هم به نفع آنها و هم به نفع آموزش و پرورش است.

معاون سیاسی استاندار مازندران اذعان داشت: در شرایط موجود ما برای بالای 50 درصد از دانش آموزانمان یا سرویس بهداشتی  نداریم یا اگر هم سرویسی داشته باشیم قابل استفاده نیست و ما امیدواریم با کمک و همکاری شهرستانها و سازمان نوسازی مدارس اقدامات لازم برای برطرف شدن این شرایط نگران کننده انجام شود.

وی در خصوص اضافه وزن دانش آموزان خاطر نشان کرد: از آنجایی که اضافه وزن دانش آموزان موجب ایجاد بیماریهای زیادی در آنان می شود، باید بپذیریم که اینها در آینده هزینه هایی برای نظام و خانواده هایشان ایجاد می کنند و در قدم اول باید علت بروز این مشکل را ریشه یابی کنیم تا با پیدا شدن علت بتوانیم به ارائه راهکار بپردازیم.

 

به اشتراک بگذارید :