0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۴:۰۴:۲۳
کد مطلب:  1729447
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
راهیابی 7 دانش آموز مازندرانی به مرحله دفاع کشوری جشنواره جوان خوارزمی

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران از راهیابی 7 دانش آموز مازندرانی به مرحله دفاع کشوری جشنواره جوان خوارزمی خبر داد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «علی دهقان» گفت: دربیست و سومین دوره جشنواره جوان خوارزمی 7 دانش آموز مازندرانی برای دفاع از طرح های خود به مرحله کشوری  دعوت شده اند .

وی افزود: این دانش آموزان در رشته های ریاضی، زبان وادبیات فارسی، شیمی، علوم دینی و قر آن پژوهی، مکانیک و هنر از شهرستانهای بابل، تنکابن و ساری موفق به حضور در مرحله دفاع کشوری شدند تا به صورت حضوری و مجازی نسبت به دفاع از طرح های خود اقدام نمایند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران در بخش دیگری از سخنان خود اهداف برگزاری جشنواره را شناسایی، معرفی و پرورش استعدادهای دانش آموزی کشور در زمینه های مختلف علمی و فناوری،آشنایی دانش آموزان با پژوهش و شیوه های خلاق در حل مساله، ایجاد زمینه های لازم برای پرورش، رشد و شکوفایی استعدادها و توسعه و تعمیق روحیه پژوهش و نوآوری در بین آنان،ترویج فرهنگ نوآوری، کاربردی نمودن نتایج تحقیقات و کارآفرینی دانش بنیان در میان دانش آموزان، تقدیر از دانش آموزان پژوهشگر و نوآور و ارزش بخشیدن به دستاوردهای پژوهشی در زمینه های مختلف علمی و فنی، هدایت و حمایت مادی و معنوی از طرح های موفق و نوآوری های بومی دانش آموزان و آماده سازی نسل جوان برای ورود به عرصه های علمی، پژوهشی و فنی دانست.

قابل ذکر است مرحله دفاع کشوری به صورت آنلاین و حضوری با حضور داوران کشوری و داوران استانی در تاریخ 25و26 مهر در دبیرستان فرزانگان ساری 1 در حال برگزاری می باشد.

به اشتراک بگذارید :