0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۶ ۱۷:۱۲:۳۱
کد مطلب:  1729675
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران خبر داد:
رتبه برتر استان مازندران در جذب پیش دبستانی با پوشش 99 درصدی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران گفت: استان مازندران در جذب پیش دبستانی با پوشش 99 درصدی رتبه برتر کشور را دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «بهروز منصورکیائی» در جلسه شورای آموزش و پرورش مازندران که صبح امروز در سالن شماره یک استانداری مازندران برگزار شد، تصریح کرد: اهمیت و قابلیت اوان کودکی و به ویژه دوران پیش از دبستان در رشد همه جانبه ابعاد شناختی، عاطفی، رفتاری و شکل‌گیری شخصیت کودکان و نیز تأثیر پذیری آنها از محیط خانواده، جامعه و فضاهای تربیتی واقعیتی پذیرفته شده است.

 

وی با بیان اینکه پشتوانه‌های اعتقادی و علمی جامعه بشری نیز ضرورت توجه هرچه بیشتر و سرمایه گذاری‌های آموزشی و پرورشی در این دوران را توصیه و تأکید می‌کند، افزود: در این راستا توجه علمی و تخصصی به اولویت و ضرورت‌های این دوره سنی، با تاکیدات مقام معظم رهبری سازمان ملی تعلیم و تربیت در سال 1400، راه‌اندازی شده و با رویکرد مدیریت یکپارچه خدمات تربیتی آغاز به کار کرده است.

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش مازندران با اشاره به فعالیت پیش دبستانی‌های ضمیمه دولتی، گفت: پیش دبستانی ضمیمه دولتی به مرکزی اطلاق می‌شود که به جهت وجود فضاهای مازاد دولتی در مدارس به موسسین مراکز غیر دولتی به صورت اجاره واگذار شده و با هدف حمایت از والدین و نوآموزان مناطق آسیب‌پذیر و دارای مشکل اقتصادی و همچنین ارتقاء کیفیت آموزش با بهره‌مندی از ظرفیت موسسین غیر دولتی و مربیان، فعالیت می‌کند.

 

منصورکیائی همچنین با اشاره به تعداد موسسین طرف قرارداد پیش دبستانی‌های ضمیمه دولتی، خاطرنشان کرد: در سطح استان با سیاست افزایش موسسین در جهت ارتقاء کیفیت آموزش، در سال تحصیلی 1401-1400 تمامی تلاش بر آن است تا این پروژه به تعداد 103 موسس واگذار گردد. برآورد تعداد نوآموزان جامعه هدف، تحت پوشش قرار دادن حدود 12 هزار نوآموز برای کلاس‌های ضمیمه دولتی است.

 

وی با بیان اینکه تعداد مربیان پیش دبستانی‌های ضمیمه دولتی حدود هزار مربی است، ابراز کرد: در سال قبل به جهت شرایط خاص کرونایی،  با تشکیل کلاس‌های پیش دبستانی مجازی رایگان تلاش وافری صورت گرفت تا تمامی نوآموزان جامعه هدف در چرخه‌ی آموزش ما قرار گیرند.

 

شایان ذکر است برای یکپارچگی در حقوق و پرداخت‌ها، بیمه همه‌ی مربیان با توجه به کارکرد 12 روز در ماه (روزانه 3و نیم ساعت) به میزان 21 روز بیمه تعیین می‌شود.

به اشتراک بگذارید :