0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۰۸:۲۵:۳۶
کد مطلب:  1730269
26 مهر ماه، آغاز هفته تربیت بدنی و ورزش؛
پیام تبریک مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت هفته تربیت بدنی

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران به مناسبت هفته تربیت بدنی پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ متن پیام «علیرضا سعدی پور» به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ورزش، یکی از مهم‌ترین ارکان تأمین شادابی، سلامت جسم و روح است و در تمام جنبه‌های فردی و اجتماعی زندگی انسان، نقشی حیاتی دارد. ورزش وسیله‌ای برای رشد وجودی انسان و نیز عامل انتقال فرهنگ‌ها و ارزش‌ها محسوب می‌شود. به همین دلیل جمعیت سالم، با نشاط و با فعالیت فیزیکی بیشتر، عامل بسیار مهمی در شتاب بخشیدن به حرکت یک جامعه به سوی پیشرفت و توسعه به شمار می‌رود.

کشورهایی که در ایجاد زمینه‌های مشارکت و حضور مردم در برنامه‌های ورزشی و فعالیت‌های بدنی موفق‌ترند و افراد بیشتری را به سمت ورزش سوق می‌دهند، جامعه‌ای سالم‌تر و بانشاط‌تر داشته، و در فرآیند توسعه، کارنامه درخشان‌تری دارند. و این مهم میسر نمی‌شود مگر شروع حرکت این روند از مدارس و به ویژه از دوران ابتدایی. چرا که یادگیری رفتارهای مثبت و سازنده‌ای همچون ورزش باید از دوران کودکی آغاز شود.

از این رو لازم می‌دانم هفته تربیت بدنی و ورزش را به جامعه بزرگ ورزشی در آموزش و پرورش تبریک گفته و از تلاش‌های کارشناسان تربیت بدنی استان و شهرستان ومناطق، معلمان دلسوز تربیت بدنی، ورزشکاران دانش‌آموز و به طور کلی جامعه بزرگ ورزش مدارس استان در تأمین و توسعه زیرساخت ها و فعالیت‌های ورزشی تقدیر و تشکر نموده، از درگاه خداوند متعال، توفیق روزافزون همگان را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اعتلای ورزش کشور مسئلت دارم.

امید که نوجوانان و جوانان ورزشکار این خطه سرسبز با به منصه ظهور رساندن توانمندی های خود در آوردگاه های گوناگون ملی، آسیایی و جهانی و به اهتزاز درآوردن پرچم پر افتخار ایران اسلامی، بیش از پیش در معرفی این دیار دلیران و در نتیجه کمک به توسعه مازندران، موفق و مؤید باشند.

علیرضا سعدی پور

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران

 

به اشتراک بگذارید :