0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۰۸:۲۷:۰۶
کد مطلب:  1730305
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در دیدار با معاونین پرورشی:
رسالت ما تبیین اهداف انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) است

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در دیدار با معاونین پرورشی مناطق این استان تاکید کرد: ما باید با استفاده از فضای حرم مطهر امام خمینی(ره) برای تبیین اهداف انقلاب و امام عظیم الشأن مان استفاده کنیم و این رسالت ما است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، «سیدمجتبی هاشمی» در حاشیه دوره توانمندسازی کارشناسان قرآن، عترت و نماز سراسر کشور که در حرم مطهر امام خمینی(ره) از 26 تا 28 مهرماه برگزار می شود، گفت: با برگزاری اردوهای یک روزه دانش آموزی حرم امام و بهشت زهرا(س) که بزرگترین گلزار شهدای جهان است، می توان اندیشه های امام و انقلاب را در میان فرزندان این ملت نشر و گسترش داد.

وی، با اشاره به ظرفیت های موجود در سطح شهرستان ها، اظهار داشت: این کار با توجه به ظرفیت شما نیروهای پرتوان و عزیز پرورشی امکان پذیر و قابل دستیابی است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، تصریح کرد: چالش های زیادی در راه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی وجود داشت، اما با تبیین مسائل، و تلاش نیروی انسانی مدارس و مناطق، از این مرحله با موفقیت عبور کردیم، و اکنون باید مسایل تربیتی دانش آموزان به ویژه اتباع را مورد توجه قرار داد.

هاشمی دقت در نکات تربیتی را لزوم فعالیت های پرورشی در شهرستان های تهران دانست و عنوان کرد: ما باید برای دانش آموزان جدید با فضای ذهنی متفاوتی، برنامه داشته باشیم تا در سطح استان دچار گسست تربیتی نشویم.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، برنامه دقیق و‌ مدون برای دانش آموزان جدید و اتباع را از اولویت های بخش پرورشی آموزش و پرورش ذکر کرد.

هاشمی، با بیان اینکه به دلیل افزایش 15 درصدی دانش آموزان در شهرستان های استان تهران با دشواری کم سابقه ای روبرو بودیم، گفت: برای ساماندهی فضا، نیروی انسانی و ابلاغ همکاران در ماه شهریور و مهری که گذشت، سخت ترین بازه زمانی همکارانم در تمامی مناطق سپری شد، ماهی که تاکنون با این فشار و مشقت مواجه نشده بودند، بنابراین جا دارد به نوبه خود از زحمات بی دریغ تک تک همکارانم در ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران قدردانی می کنم.

وی همچنین با اشاره به سیاست های چهارده گانه اجرایی شهرستان های استان تهران افزود: انتظار می رود این سیاست ها در بدنه پرورشی بعد از تبیین آنها به مرحله اجرا درآید.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان، تاکید کرد: واحد تربیت، در هر خانواده فرد است اما با توجه محدودیت های ما، اقتضا می کند برنامه تربیتی را در محور مدرسه مدنظر قرار دهیم و این به تلاش شما همکاران حوزه پرورشی در اجرای شیوه نامه ها و ابتکارات تان گره خورده است.

به اشتراک بگذارید :