21 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۷ ۱۳:۵۵:۵۰
کد مطلب:  1731317
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز استان یزد در گفت و گوی اختصاصی:
فعالیت های قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز بعد از کرونا ادامه داشته باشد

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز استان یزد در در گفت وگوی اختصاصی، تاکید کرد: فعالیت های قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز که در دوران شیوع کرونا تشکیل شد، بعد از عبور از شرایط کرونایی نیز باید ادامه داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، «سعید غفاریان» در گفت و گو با ستاد خبری چهارمین دوره توانمند سازی رؤسا، کارشناسان مسئول و کارشناسان قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش که به میزبانی این اداره کل طی روزهای 26 تا 28 مهرماه 1400 در حرم مطهر امام خمینی(ره) برگزار می شود،گفت: قرارگاه فضای مجازی قرآن، عترت و نماز از جمله اقدامات هوشمندانه وزارت آموزش و پرورش بود که لازم است فعالیت های این قرارگاه در ایام کرونا و پسا کرونا تداوم یابد تا زمینه برای استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای توسعه و تعمیق فعالیت های قرآن، عترت و نماز فراهم گردد.

وی افزود: حرکت آموزش و پرورش در حوزه های دینی، اعتقادی و اخلاقی منبعث از شرایط خانواده ها و اجتماع است و میزان اهمیت دهی مدیران نیز بر آن تاثیر بسزایی دارد. بر این اساس، لازم است نگرش مدیران و مسئولان را از مطالبه گری صرف مسائل آموزشی به سمت و سوی مطالبه گری مسائل تربیتی سوق داد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز استان یزد، یکی از مهمترین دغدغه هایی که در حوزه فعالیت های قرآنی وجود دارد، مساله توجه به ساعات تدریس قرآن دانست و خاطرنشان کرد: در این زمینه باید، پیگیری کرد که معلمان متخصص این امر بحث تدریس قرآن را بر عهده بگیرند و در کنار آموزش قرآن به مسائل تربیتی نیز توجه لازم را داشته باشند.

غفاریان تصریح کرد: برگزاری باشکوه اجلاس نماز دانش آموزی در سراسر کشور، و ایجاد تحرک و پویایی در مراکز دارالقرآن الکریم در این راستا دارای اهمیت زیادی است تا بتوان فعالیت های متنوع فرهنگی را که منجر به جذب هر چه بیشتر دانش آموزان و فرهنگیان به سمت فعالیت های قرآن، عترت و نماز شود، افزایش و توسعه داد که این امر از جمله مهمترین تجربیات موفق و خاص استان یزد در سال های اخیر بوده است.

به اشتراک بگذارید :