25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۰۹:۲۹:۱۶
کد مطلب:  1732285
از سوی معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس انجام شد:
اعلام آمار مشمولان تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران آموزش دهندگان سواد آموزی فارس

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: آموزشیاران یا آموزش دهندگانی مشمول بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به منظور استخدام یا تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران می گردند که به طور تمام وقت با سوادآموزی همکاری داشته‌اند و در حال حاضر نیز در این حوزه اشتغال به کار دارند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی چگینی ضمن اشاره به حساسیت‌های موجود بین آموزشیاران و آموزش دهندگان و ذینفعان در بحث استخدام یا تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران گفت: حوزه معاونت سوادآموزی فارس در راستای اجرای تکلیف بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به منظور استخدام و نیز تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران موضوع قانون فوق، پرونده ۵۰۰ نفر از آموزش دهندگان و آموزشیاران سواد آموزی در سراسر استان را مورد بررسی دقیق قرار داد.
معاون سوادآموزی آموزش و پرورش فارس گفت: برای اجرای دقیق این کار ابتدا طی بخشنامه‌ای به ادارات آموزش و پرورش سراسر استان اعلام گردید تا پرونده‌های آموزشیاران و آموزش دهندگانی  که مشمول این قانون می شوند را به معاونت سوادآموزی استان ارسال نمایند.
نوروزی چگینی گفت: بر اساس این بخشنامه تعداد  ۵۰۰ پرونده به حوزه معاونت سوادآموزی استان ارسال گردید که پس از بررسی اسناد و مدارک موجود در پرونده ذینفعان تعداد 365 نفر واجد شرایط و مشمول بند «د» تبصره ۲۰ مبنی بر استخدام و یا تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران گردیدند که پس از طی مراحل قانونی تبدیل وضعیت خواهند شد.
وی افزود: آموزشیاران و یا آموزش دهندگانی مشمول بند «د» تبصره ۲۰ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور به  منظور استخدام یا تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران می گردند که به طور تمام وقت با سوادآموزی همکاری داشته اند و در حال حاضر نیز در این حوزه اشتغال به کار داشته باشند.
 وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد یکهزار و 418 نفر آموزش دهنده در سطح استان مسئولیت آموزش کم سوادان و بی‌سوادان را بر عهده دارند که تعداد ۳۶۵ نفر مشمول این قانون شده اند.

به اشتراک بگذارید :