0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ ۱۶:۱۶:۵۱
کد مطلب:  1733305
استفاده ازنیروگاه فتوولتاییک برای مدارس،گامی بلنددرصرفه جویی مصرف حامل های انرژی

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: استفاده از نیروگاه های فتوولتاییک (انرژی خورشید) در مدارس استان گامی بلند در صرفه جویی مصرف حامل های انرژی به شمار می رود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمدعلی واقعی، عصر امروز، در هفتمین نشست شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ضمن ارائه گزارشی از روند آغاز سال تحصیلی، تصریح کرد: باتوجه به موقعیت استراتژیک خراسان جنوبی و برخرودار ی از 300 روز هوای آفتابی ،تابش بالای خورشید، و دمای مناسب ، این خطه را منطقه مناسبی برا ی سرمایه گذاری در زمینه انرژی خورشیدی نموده است.

وی، پاکی انرژی خورشیدی، عدم تولید آلودگی های زیست محیطی،بی صدا بودن فرایند تولید انرژی، کوتاه بودن زمان طراحی و نصب سیستم،عمر زیاد، تعمیر و نگهداری آسان و کم هزینه و حمل و نقل آسان را از جمله مزیت های استفاده از انرژی خورشیدی در مدارس برشمرد.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، طراحی و جانمایی مناسب نیروگاه، خرید و اجرای مناسب و مهندسی شده کلیه تجهیزات و انتخاب پنل، اینورتر، استراکچر و سیستم الکتریکال بهینه بر اساس طراحی نیروگاه از عوامل موثر در افزایش بازده و راندمان سیستم خورشیدی دانست.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به وجود 15 اردوگاه دانش آموزی در استان، اذعان کرد: مجموعه ی اردوگاه ها برای تداوم حیات خود، باید در کنار فعالیت های فرهنگی، آموزشی و ورزشی، به مهارت های اقتصادی و آموزش مدیریت درآمدزایی توجه داشته باشند و بتوانند هزینه های مترتب برنگهداری، تعمیر، تجهیز، توسعه و هزینه های جاری را تامین نمایند؛ از این رو ضروری است بخش های درآمدزایی متناسب با شرایط و موقعیت اردوگاه پیش بینی شود.

نمایند وزیر آموزش و پرورش، در خراسان جنوبی ،با تأکید بر این مطلب که  مشارکت بخش های مختلف یک کارگاه عملی برای مخاطبین بوده که می تواند جنبه درآمدزایی هم داشته باشد، بیان کرد: از جمله این فعالیت ها می تواند احداث نیروگاه فتوولتاییک، برای استفاده از انرژی خورشیدی در اردوگاه ها باشد.

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با تأکید بر اجرای طرح ایمن سازی زیرساخت های حیاتی آموزش و پرورش، در برابر حملات سایبری، خاطر نشان کرد: طرح ایمن سازی  متشکل از چهار بخش و 9 الزام محوری اولویت دار جهت امن سازی زیر ساخت های فناوری اطلاعات می باشد  که  با نظارت مرکز افتا استان نظارت و ممیزی خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از اجرای طرح پژوهشی و تحلیلی پیامدهای تربیتی گسترش فضای مجازی در وضعیت کرونایی و پساکرونایی بر دانش آموزان خبر داد و اضافه کرد: این پژوهش به بررسی و کاوش پیامدهای تربیتی گسترش فضای مجازی در وضعیت کرونایی و پساکرونایی بر دانش‌آموزان می‌پردازد.

به گفته واقعی، هدف طرح، اکتشافی متوالی از نوع تدوین ابزار آن است که مدر رحله نخست مطالعه، یک اکتشاف کیفی با رویکرد داده بنیاد و سناریونویسی انجام می شود و در مراحل بعدی داده‌های کیفی از طریق مصاحبه نیمه ساختاریافته و بررسی میدانی این پیامدها با استفاده از روش توصیفی-پیمایشی جمع‌آوری می شود.

به اشتراک بگذارید :