18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۰۹:۵۶:۳۷
کد مطلب:  1734009
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان خبر داد
پوشش بیش از 32 هزار دانش آموز دوره متوسطه اول استان در طرح داناب

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان همدان از پوشش بیش از 32 هزار دانش آموز دوره متوسطه اول استان در طرح داناب خبر داد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، نعمت الله بحیرایی در جلسه هماهنگی طرح داناب اظهار کرد: در طرح داناب که اجرای آن از نیمه دوم آبان ماه در تعدادی از مدارس روستایی استان آغاز می شود، ۱۱ شهرستان یا منطقه آموزشی با ۵۸ درصد ظرفیت استان، ۳۱۴ مدرسه با ۵۵ درصد ظرفیت مدارس و ۳۲هزار و ۹۰۰ دانش آموز با ۴۴ درصد ظرفیت دانش آموزی پوشش داده خواهند شد.  

   بحیرایی افزود: اسدآباد با ۴۰ مدرسه، فامنین ۲۲ مدرسه، قهاوند ۱۳ مدرسه، رزن ۱۸ مدرسه، بهار ۲۹ مدرسه، کبودراهنگ ۵۸ مدرسه، ملایر ۶۱ مدرسه، جوکار ۲۱ مدرسه، گل تپه 5 مدرسه و لالجین ۲۱ مدرسه مشمول این طرح هستند.

   وی خاطرنشان کرد: طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) با تأکید بر کاهش برداشت روزافزون از منابع آب زیرزمینی به ویژه در بخش کشاورزی و در تمامی مدارس دوره متوسطه اول اجرا می شود.

   معاون آموزش متوسطه گفت: استان آشنایی با چالش هایی از جمله آلودگی منابع آب، حفاری چاه های نیمه عمیق و عمیق غیرمجاز، مفهوم آب مجازی، چرخه آب در طبیعت، روش های آبیاری، اضافه برداشت از منابع آب و کشت گیاهان سازگار با اقلیم موضوعات مهم این طرح را تشکیل می دهند.

   بحیرایی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی مصرف درست آب، از ایجاد انجمن طرح داناب و صدور کارت برای اعضای ناجیان آب خبر داد و افزود: هدف از ایجاد این انجمن آشنایی بهتر با فرهنگ مصرف درست آب و تشویق دانش آموزان برای اجرای هرچه بهتر طرح داناب است.

به اشتراک بگذارید :