18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۱۳:۰۳:۵۲
کد مطلب:  1734373
پیام مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت سالروز حماسه ۳۰ مهر

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان به مناسبت سالروز حماسه ۳۰ مهر پیامی صادر کرد.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، متن پیام محمد پورداود به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَ الَّذینَ جاهَدُوا فینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا وَ إِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنینَ(۶۹/عنکبوت)

   تاریخ پر افتخار انقلاب اسلامی مشحون از رویدادهای بزرگی است که هر یک نقطه عطفی در حرکت انقلابی ملت بزرگ ایران به حساب می آید.

  همدان به عنوان "دارالمومنین" و "دارالمجاهدین" نقش مهم و اثربخشی در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و عرصه های جهاد و ایثار داشته است که قیام تاریخی ۳۰ مهر ۱۳۵۷ نمونه بارزی از آن است و این مناسبت به نوعی نماد مبارزات انقلابی مردم شریف این خطه از میهن اسلامی به شمار می رود.

   دراهمیت  رخداد 30 مهر که به دست مردم غیور و انقلابی همدان به ویژه دانش آموزان رقم خورد، همین بس که این حماسه سترگ به نوعی زمینه ساز و براعت استهلال رخداد بزرگ 13 آبان  بود و تأثیر فراوانی در شعله ور شدن آتش انقلاب داشت. 

   بدون تردید  ۳۰ مهر در مبارزات انقلابی مردم غیور و شهیدپرور دیار الوند و پایتخت تاریخ و تمدن ایران اسلامی برای همیشه ماندگار خواهد بود.

   این جانب ضمن گرامیداشت سالروز حماسه ۳۰ مهر، به روان پاک امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای این رخداد بزرگ تاریخی درود می فرستم و از خدای متعال سربلندی و جاودانگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در سایه منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مسألت دارم.

                محمد پورداود

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان

به اشتراک بگذارید :