22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۷/۲۹ ۱۹:۳۰:۵۱
کد مطلب:  1734493
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست صمیمی با فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد:
قلب نظام تعلیم و تربیت «معلم» است و اگر این قلب بد کار کند، پیکره نظام تعلیم و تربیت دچار اختلال خواهد شد

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست صمیمی با فرهنگیان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که آموزش پرورش ۴۰ سال است آنگونه که باید مورد توجه نبوده، عنوان کرد: قلب نظام تعلیم و تربیت «معلم» است و اگر این قلب «بد» کار کند، پیکره نظام تعلیم و تربیت دچار اختلال خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرور، علیرضا کاظمی درنشست صمیمی با مدیران مدارس، معلمان و بازنشستگان استان کهگیلویه و بویراحمد که در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دنا برگزار شد، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم پیکره نظام تعلیم و تربیت خوب کار کند و با نشاط بوده و ثمره خوبی داشته باشد، باید به معلم به عنوان رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت، توجه شود.
کاظمی گفت: در سخت‌ترین شرایط، عشق معلمی، معلمان عزیز را از هیچ کوششی باز نگه نداشته است و مشکلات هرگز جلوی این عشق فراوانشان را نگرفته است.
وی بیان کرد: استمرار نظام تعلیم و تربیت در فضای مجازی بر عکس آن چیزی که برخی تصور می‌کنند، کار فوق العاده سخت و پیچیده ای خواهد بود. اما این کار را معلمان به زیبایی انجام می‌دهند و بعضی هم جانشان را در این مسیر فدا کرده‌اند.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: پیمان بسته‌ایم که لحظه‌ای از پای ننشینیم و از زمانی که این امانت سنگین را به ما سپرده‌اند، بر اساس تکلیف شرعی، انقلابی و ملی تلاش کردیم که امانت داری کنیم و این امانت را به سلامت به نفر بعد تحویل دهیم.
کاظمی گفت: حضور میدانی و مؤثر دولت در استان‌ها و توجه به مناطق محروم و محرومیت زدایی و نگاه ویژه‌ای که به معلمان وجود دارد، آینده روشنی را برای آموزش و پرورش رقم خواهد زد.
وی با بیان این که رتبه بندی معلمان با پشتوانه دولت و همت مجلس و حمایت شخص رئیس جمهور در حال انجام است اظهار کرد: موضوع رتبه بندی معلمان را روزانه پیگیری می‌کنم. سعی می‌کنیم در رتبه بندی معلمان هم صلاحیت آنها و هم منزلت و جایگاه معلمان ارتقا می یابد.
سرپرست وزارت آموزش و پرورش ابراز کرد: مطالبات جامعه فرهنگیان را با اقتدار به ریاست جمهوری منتقل کردیم. آموزش پرورش ۴۰ سال مظلوم بوده است و آنگونه که باید مورد توجه نبوده است. همه کشورها برای توسعه، آموزش و پرورش را بر صدر نشاندند و معلمین بالاترین جایگاه را دارند. این چیزی است که در دنیا رخ داده است؛ چرا که انسان سازی بالاترین هدف خلقت بوده است.
کاظمی گفت: 500 میلیون تومان برای احداث دارالقرآن کریم شهرستان بویراحمد؛ 4میلیارد تومان تسهیلات به معلمان شهر زلزله زده سی سخت و 5 میلیارد تومان نیز برای تأمین تبلت دانش آموزان فاقد تجهیزات آموزشی هوشمند به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص خواهد یافت.

به اشتراک بگذارید :