0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۰:۴۸:۲۸
کد مطلب:  1735399
فعالیت دانش آموزان در 11زورخانه خراسان جنوبی/ترویج معنویت ومنش پهلوانی گامی بلنددرتحقق کامل اهداف سند تحول

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: دانش آموزان خراسان جنوبی در 11 زورخانه استان مشغول فعالیت هستند که بیش از 20 دانش آموز مرکز استان به صورت حرفه ای در رشته های مختلف ورزش های روزخانه ای و پهلوانی فعالیت می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در آیین طنین انداز شدن زنگ ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، که به صورت نمادین در دبیرستان دوره اول صالح ترابی زاده روستای چهکند بیرجند برگزا شد، تصریح کرد: با توجه به بعد فرهنگی و معنوی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، توسعه و گسترش این ورزش در مدارس  نقش مهمی در ارتقای سلامت روانی و جسمی دانش آموزان دارد.

وی، با بیان این که ورزش زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی، ورزشی باستانی است؛ که دارای هویت ایرانی و اسلامی بوده وفرهنگ پهلوانی و جوانمردی در آن به صورت عینی ترویج داده می‌شود، عنوان کرد: ترویج معنویت به واسطه توسعه ورزش های زورخانه ای در مدارس و تقویت منش پهلوانی در میان دانش آموزانگامی بلند در تحققکامل  اهداف سند تحول بنیادین به شمار می رود.

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، از مدارس به عنوان پایگاه های مقابله با جنگ نرم و توسعه اهداف ورزش های زورخانه ای و منش پهلوانی یاد کرد و افزود:  آموزش بیشتر رشته های این ورزش که با فرهنگ ایرانیان آمیخته شده، به  نوجوانان و جوانان  دانش آموز، زمینه آشنایی بیشتر ایشان و گسترش فرهنگ علوی،فتوت،جوانمردی،عیاری و منش پهلوانی در مدارس می شود.

به گفته واقعی، هداف از اجرای طرح آموزش و استعداد یابی ورزش زورخانه ای و پهلوانی مدر مدارس استان، تقویت روحیه نشاط و شادابی دانش آموزان، ترویج فرهنگ فتوت و جوانمردی در مدارس و تحقق اهداف سند تحول بنیادین است.

به اشتراک بگذارید :