25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۵:۳۶:۲۰
کد مطلب:  1736073
تجهیزات ورزشی، بهداشتی به مدارس فارس ارسال شد

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: یکی از شاخص های اصلی برای اجرای درس کلاس تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی در کنار توانمندسازی نیروها و تولید محتوا بحص فضاهای ورزشی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر محمد جعفری در آیین ارسال کاروان تجهیزات ورزشی، بهداشتی به مدارس سراسر استان با شعار مهر بانشاط گفت: حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش اعتباری را هرساله به استان ها جهت خرید تجهیزات ورزشی ابلاغ میکند و استان ها نیز با استفاده از مشارکت مناطق و ظرفیت خیرین این اعتبار را افزایش می دهند.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال به صورت مشارکتی بین استان ها و وزارت آموزش و پرورش برای خرید تجهیزات ورزشی تدارک دیده شده است.

جعفری با بیان اینکه اولویت ما خرید تجهیزات ورزشی با دوام بوده است گفت: باتوجه به اینکه در سال جاری راه اندازی و افتتاح یکهزار کلاس درس تربیت بدنی در سراسر کشور را برنامه ریزی کرده ایم، این تجهیزات به گونه ای تهیه شده است که در کلاسهای درس نیز کاربرد داشته باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس نیز گفت: توسعه زیرساخت های ورزشی در مدارس به لحاظ تربیتی برای ما بسیار حایز اهمیت است و به همین دلیل هرساله بخشی از اعتبارات مهم آموزش و پرورش استان را صرف خرید تجهیزات آموزشی می کنیم.

دکترفرهاد اسماعیلی با بیان اینکه این تجهیزات با اعتباری بالغ بر 30 میلیارد ریال تهیه شده است گفت: تشک های تاتامی، نردبان های سوئدی، دیوارهای صخره نوردی، طناب های ویزان، انواع توپ های ورزشی، میز تنیس و ... از جمله وسایل ورزشی است که در این کاروان وجود دارد.

وی افزود: با توجه به ارزیابی شرایط بهداشتی مدارس بر اساس فرم های تخصصی تهیه شده به صورت تدریجی و با در نظر گرفتن شرایط متفاوت مدارس و براساس دستورات ستاد ملی کرونا به سمت بازگشایی مدارس استان خواهیم پیش رفت.

به اشتراک بگذارید :