0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ ۱۸:۳۵:۰۸
کد مطلب:  1736145
وحدت کلمه مهمترین آموزه اسلام ناب

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی شنبه شب،در پیام خود به مناسبت میلاد ختمی مرتبت، حضرت محمد مصطفی«ص»، وحدت کلمه را مهم ترین آموزه اسلام ناب دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی در متن پیام محمد علی واقعی آمده است:

باسمه تعالی

((قال علی«ع»ما بَرَأ اللّهُ نَسمَهً خَیرا مِن محمّدٍ))

خداوند انسانى بهتر از محمّد (ص) نیافریده است. (امام على علیه‌السلام)

هفدهم ربیع‌الاول مزین به خجسته‌ترین آفرینش‌های خلقت است؛ روزی است،که بهانه خلقت، خاتم الانبیا، حضرت محمد (ص)، با قدوم مبارکش هستی را نورافشان کرد و با هنرمندی بینان گذار کبیر انقلاب اسلامی ایران در راستای افزایش مودت بین مسلمانان از 12 تا 17 ربیع الاول مزین به هفته وحدت شد، هفته ای که اینک به  نماد همبستگی بین مسلمانان جهان و فرصتی بسیار مغتنم برای بهره‌گیری از سیره متعالی پیامبر حضرت محمد مصطفی(ص) در برابر توطئه های دشمنان اسلام مبدل شده و  از مهم‌ترین آموزه‌های اسلام ناب محمدی (ص) لزوم یکپارچگی و وحدت کلمه میان مسلمانان است که توجه به آن موجب شکوفایی و سرافرازی مسلمانان و جهان اسلام خواهد شد.

از سوی دیگر 17 ربیع الاول، منور به ولادت ششمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام جعفر صادق(ع) است. فرزند صادق پیامبری که آینه رحمت است و امامی است که همچون دیگر ائمه اطهار، پیشوای بزرگ مذهب تشیع می باشد.  

به‌راستی چه انگیزه‌ای مبارک‌تر از طلوع خورشید محبت برای گرامیداشت وحدت و مودت میان مسلمین و چه روزی ارزنده‌تر از رویت ماه برای پاسداشت معرفت و حقیقت، که محمد(ص) خورشید است و صادق(ع) ماه و هم‌نشینی شمس و قمر، باشکوه‌ترین جلوه عنایت خداوندی است.

اینجانب با تبریک و تهنیت به مناسبت فرارسیدن ولادت خجسته رحمة للعالمین، پیام‌آور عزت، رحمت و سعادت بشریت، و ولادت باسعادت حضرت امام جعفر صادق (ع) به پیشگاه مقام معظم رهبری، کلیه مسئولین به ویژه جامعه فرهنگیان و دانش آموزان بهارستان علم وادب ، سرافرازی و موفقیت را با بهره‌گیری از تعالیم روح‌بخش قرآن کریم از درگاه خداوند متعال برای همه مسئلت می‌نمایم و امیدوام حضرت دوست توفیق بهره مندی از الطاف بیکران این ایام مبارک که سراسر شادی ، سرور ، امید و ایمان است به نحو شایسته ای عنایت فرموده و در امر خطیر تعلیم و تربیت اسلامی، ایرانی فرزندان این خطه طبق سند تحول بنیادین یاری نماید.  

به اشتراک بگذارید :