21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ ۱۶:۰۲:۱۶
کد مطلب:  1737855
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد:
همه ۱۵ میلیون دانش‌آموز سراسر کشور جامعه هدف فعالیت های حوزه تربیت بدنی و سلامت هستند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در آیین استانی افتتاحیه پروژه ملی ارتقاء سواد حرکتی دانش آموزان ابتدایی استان خراسان رضوی در مشهد مقدس گفت:همه ۱۵ میلیون دانش‌آموز سراسر کشور جامعه هدف فعالیت های حوزه تربیت بدنی و سلامت هستند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، مهرزاد حمیدی در این مراسم ضمن تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و امام صادق (ع) اظهار داشت: سرمایه اصلی حوزه تربیت بدنی و سلامت ۱۲۰ هزار مدیر مدرسه اثرگذار هستند که با اهداف و برنامه ریزی های از پیش تعیین شده آشنا هستند و در کنار ۳۳ هزار دبیر تربیت بدنی، یکپارچگی و هماهنگی را ایجاد نموده اند.
وی افزود: جاذبه حوزه تربیت بدنی و سلامت عاملی است تا تمامی ذی نفعان حول این محور به صورت خودجوش و با انگیزه درونی به میدان بیایند.
حمیدی جامعه هدف حوزه تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش را ۱۵ میلیون دانش‌آموز سراسر کشور دانست و گفت: تربیت بدنی به معنای تربیت از مسیر حضور فعال در فعالیت‌های بدنی و بازی ها است و هدف آن تربیت دانش آموزان می باشد.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش اثرگذار حوزه تربیت بدنی در آموزش مهارت های اجتماعی، روانشناختی، اخلاق و منش ورزشی و همچنین پیشگیری از آسیب های اجتماعی افزود: امروزه به واسطه گسترش برنامه های تلویزیونی، اینترنتی و  استفاده فراوان از تلفن های همراه فرصت انجام فعالیت های بدنی برای دانش آموزان کمتر مهیا است، لذا باید تلاش کنیم فرصت های بیشمار حرکتی در محل زندگی، نزدیک محل زندگی و همچنین در مدارس به‌منظور ارتقای سواد حرکتی دانش‌آموزان ایجاد نماییم.
وی با بیان اینکه سواد حرکتی قابلیت جبران پذیری ندارد افزود: نظام های تعلیم و تربیت مترقی جهان سواد حرکتی، سواد محاسباتی و سواد خواندن و نوشتن را دارای اهمیت یکسان می دانند.
حمیدی با بیان اینکه فعالیت های حوزه تربیت بدنی پاسخگوی ساحت های زیستی، اجتماعی، اخلاقی و اعتقادی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می باشد افزود: انس با فعالیت‌های بدنی ارتقای سواد حرکتی دانش‌آموزان اثرات ماندگاری در بزرگسالی آنان به همراه خواهد داشت لذا در این راستا برنامه های "کوچ" و "ارتقای سواد حرکتی" دانش آموزان به صورت چرخشی و دوسالانه به اجرا در خواهد آمد.

به اشتراک بگذارید :