18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1738533
کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرد:
راهیابی «خرچنگ» به بخش بین‌الملل جشنواره فیلم‌های کوتاه «شینیت»

پویانمایی موفق «خرچنگ» به بخش بین‌الملل «نوزدهمین جشنواره جهانی فیلم‌های کوتاه شنیت»(Shnit)  به مرکزیت کشور سوئیس راه یافت.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، جشنواره جهانی فیلم‌های کوتاه  shnit جشنواره‌ای ۱۲روزه است که هر ساله به صورت یک جشنواره «فیلم فرا ملّی» و به طور همزمان در هشت شهرِ پنج قاره، در سراسر جهان برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این جشنواره در شهرهای «برن پایتخت سوئیس»، «بوئنوس‌آیرس پایتخت آرژانتین»، «قاهره پایتخت مصر»، «کیپ‌تاون پایتخت آفریقای جنوبی»، «هنگ‌کنگ»، «مسکو پایتخت روسیه»، «سن‌خوزه پایتخت کاستاریکا»، برگزار و مراسم اختتامیه این جشنواره در «نیویورک ایالات متحده آمریکا» برپا خواهد شد.

در این گزارش آمده است؛ جشنواره «شنیت» توانسته است با نمایش بیش از ۲۰۰فیلم کوتاه در همه گونه‌ها بیش از ۳۵ هزار فیلمساز و دوستدار فیلم را گردهم آورد.

بر همین اساس، انیمیشن ۱۱دقیقه‌ای «خرچنگ» از تولیدات سال ۱۳۹۸کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که داستان پسربچه‌ای خجالتی و منزوی را که به عضویت در گروه تئاتر مدرسه علاقه دارد، روایت می‌کند، هر چند تنها نقشی که به او پیشنهاد می‌شود نقش یک «خرچنگ» است.

شایان ذکر است، نوزدهمین جشنواره جهانی فیلم‌های کوتاه شنیت(Shnit)  در روزهای ۲۹مهر تا ۹آبان ۱۴۰۰برابر با ۲۱تا ۳۱اکتبر ۲۰۲۱برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :