21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ ۱۴:۰۶:۴۹
کد مطلب:  1739201
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد مطرح کرد:
اهتمام دستگاه تعلیم و تربیت استان برای ارتقا عدالت آموزشی در مناطق کم برخوردار

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای اداری شهرستان گناباد گفت:عدالت آموزشی و توجه به مناطق کم برخوردار از جمله اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت استان به شمار می‌رود لذا در این راستا تمامی تلاش خود را برای فراهم ساختن امکان دستیابی به آموزش با کیفیت برای تمامی دانش آموزان استان به کار بسته ایم.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش و زحمات مجموعه دستگاه تعلیم و تربیت این شهرستان اظهار داشت: شهرستان گناباد دارای سابقه و پیشینه ای کهن و بسیار روشن است.
وی با بیان اینکه رسالت ما در دستگاه تعلیم و تربیت اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است تصریح کرد: سیاست ها و برنامه ریزی های دستگاه تعلیم و تربیت استان برگرفته از سند تحول بنیادین است، آموزش و پرورش استان نیز در اجرای راهبردهای سند تحول بنیادین موفق بوده و در سطح کشور پیشتاز است.
خدابنده با تاکید بر لزوم به کارگیری تمامی ظرفیت ها در راستای توسعه و گسترش رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش در جهت تربیت نیروی انسانی ماهر افزود : بر اساس آمار سال تحصیلی گذشته بیش از ۴۳ درصد دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم استان در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش مشغول به تحصیل هستند لذا با توجه به میانگین ۳۸ درصدی توسعه متوازن در سطح کشور، استان خراسان رضوی از جمله استان های پیشتاز به شمار می رود.
وی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۷ هزار هنرجو به شیوه برون سپاری با استفاده از ظرفیت برخی نهادها همچون جهاد کشاورزی و سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: عدالت آموزشی و توجه به مناطق کم برخوردار از جمله اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت استان به شمار می‌رود لذا در این راستا تمامی تلاش خود را برای فراهم ساختن امکان دستیابی به آموزش با کیفیت برای تمامی دانش آموزان استان به کار بسته ایم.
وی با تاکید بر لزوم شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل اظهار داشت: توجه به فعالیت های حوزه قرآن، عترت و نماز یکی از اولویت های دستگاه تعلیم و تربیت استان است و خوشبختانه در چند سال اخیر دانش آموزان استان از حیث تعداد شرکت کننده و همچنین کسب رتبه‌های برتر، جایگاه بسیار خوبی را در سطح کشور به خود اختصاص داده اند.

وی ترویج فرهنگ "ایثار و شهادت" و "عفاف و حجاب" را بر اساس سند تحول بنیادین یکی از اولویت‌های اساسی دستگاه تعلیم و تربیت استان دانست و گفت: برگزاری یادواره‌شهدا، نامگذاری کلاس های درس با نام شهدا، برگزاری جشنواره شهید پژوهی و همچنین تالیف و توزیع کتب با این موضوعات از جمله فعالیت های آموزش و پرورش استان در در راستای ترویج این فرهنگ می باشد.
وی با اشاره به بازنشستگی ۷ هزار و ۴٠٠ همکار فرهنگی استان در سال تحصیلی جاری گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی به همت اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و مجمع خیرین مدرسه ساز استان یک هزار و ۳۵ کلاس درس در قالب ۲۷۶ پروژه در سطح استان به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه در حال حاضر فضاهای آموزشی تخریبی استان از ٣٠ درصد به ١٩ درصد کاهش یافته است اظهار داشت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد همکاران فرهنگی استان در مقابله با بیماری کرونا واکسینه شدند و حدود ۷۰ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال استان خراسان رضوی دُز اول واکسن خود را دریافت نموده اند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان افزود: مدارس متوسطه دوم از ۱۵ آبان و مدارس متوسطه اول از ابتدای آذر ماه با رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت حضوری بازگشایی خواهند شد، در خصوص بازگشایی مدارس ابتدایی نیز به زودی تصمیم گیری خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :