18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ ۱۲:۳۳:۳۲
کد مطلب:  1740461
به میزبانی ورامین؛
نشست تخصصی ارتقاء کیفیت خدمات و پاسخگویی مسئولانه با هدف تشریح سیاست ها در خصوص فعالیت مدارس و مراکز غیر دولتی در شهرستانهای استان تهران برگزار شد

اولین نشست تخصصی مدارس و مراکز غیردولتی به منظور ارتقاء کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی و نحوه خدمات دهی و پاسخگویی در ایام پس از کرونا به میزبانی شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، اکبر قنبری رئیس  رییس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه مهمترین ناظرین ما در مدارس و مراکز غیردولتی اولیایی هستند که دانش آموزان خود را در این مدارس ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: حساسیت اولیای دانش آموزان از هر کسی بیشتر است .
وی افزود: اقناع سازی افکار عمومی  و اعتمادسازی و هماهنگی بین خانه و مدرسه به منظور برقراری تعامل سازنده  منجر به افزایش کیفیت مدارس غیر دولتی و به تبع آن افزایش کیفیت نظام تعلیم و تربیت تربیت کشور خواهد شد.
این مقام مسئول با اشاره به ساحت ها و اهداف دوره های تحصیلی تعلیم و تربیت در سند تحول بنیادین،در خصوص  مناسب سازی و سازگاری با شرایط زیست بوم جدید و فراگیرسازی فعالیت ها، گفت: باید فرآیندها به سمت الکترونیکی شدن پیش برود و ما با وصل شدن به سامانه سناد اطلاعات را راستی آزمایی نماییم و تمام این فرایندها باید در دید عموم و مردم قرار گیرد .
قنبری در ادامه به ضرورت اجرای برنامه های مستند به سند تحول بنیادین از جمله  جلسات آموزشی  معلمان به ویژه در حوزه IT   و استفاده از فناوری های نوین  فضای مجازی ، نحوه رصد فعالیت معلمان و شیوه ی ارزشیابی  مستمر آنها  با اجرای ارائه الگوی برتر تدریس معلمان و مجهز نمودن واحد های آموزشی در خصوص تجهیزات و امکانات بهداشتی در بخش غیردولتی  تاکید نمود.

شایان ذکر است این جلسه با حضور موسسین مدارس غیردولتی پیشرو در فعالیت های زیست بوم جدید برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :