21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۶ ۲۱:۲۴:۱۶
کد مطلب:  1742247
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
اختلاف ۴ مترمربعی میانگین سرانه فضاهای آموزشی خراسان رضوی با پیش بینی استاندارد سند تحول بنیادین

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در آیین افتتاحیه آموزشگاه خیر ساز زنده یاد حاج محمد قاسم قاضی در قوچان گفت:میانگین سرانه فضاهای آموزشی استان ۴/٣مترمربع است و این در حالی است که این میانگین در سطح کشور ۵/٣ متر مربع می باشد، پیش بینی استاندارد فضای آموزشی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز ٨/٣ متر مربع می باشد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی قاسمعلی خدابنده، مدیرکل این سازمان در آیین افتتاحیه آموزشگاه خیر ساز زنده یاد حاج محمد قاسم قاضی در قوچان مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان را به لحاط کمیت و کیفیت پروژه های احداثی در سطح کشور پیشتاز برشمرد و گفت: در حال حاضر بیش از چهار هزار ۶٠٠ خیر نیک اندیش عضو مجمع خیرین مدرسه ساز استان هستند، در سال های اخیر نیز شاهد حضور پر رنگ بانوان خیر در امر پسندیده مدرسه سازی بوده ایم. 

 وی از اختلاف ۴ مترمربعی میانگین سرانه فضاهای آموزشی خراسان رضوی با پیش بینی استاندارد سند تحول بنیادین خبر داد و تصریح کرد :میانگین سرانه فضاهای آموزشی استان ۴/٣مترمربع است و این در حالی است که این میانگین در سطح کشور ۵/٣ متر مربع می باشد، پیش بینی استاندارد فضای آموزشی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نیز ٨/٣ متر مربع می باشد.

خدابنده افزود : هم زمان با آغاز سال تحصیلی جاری یک هزار و ٣۵ کلاس درس در قالب ۲۷۶ پروژه در سطح استان به بهره برداری رسید،در حال حاضر نیز بیش از ۵۰۰ پروژه در سطح استان در حال اجرا است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی پیشرفت و توسعه پایدار جوامع را با توجه ویژه به آموزش و پرورش میسر دانست و خاطر نشان کرد: لذا تربیت نسلی مومن، صادق، قانون مدار و درست کار نیازمند توجه ویژه به مدرسه و فرآیند تعلیم و تربیت دانش آموزان است.

خدابنده در بخش دیگری از سخنان خود افزود : همکاران ما در ایام شیوع ویروس کرونا و تعطیلی کلاس‌های حضوری مدارس در جهت جلوگیری از وقفه آموزشی و استمرار فرایند تعلیم و تربیت دانش آموزان زحمات زیادی را کشیدند که شایان تقدیر است.

این مقام مسئول آمار دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان را رو به افزایش برشمرد و تاکید کرد: می بایست با استفاده از تمامی ظرفیت های موجود نسبت به شناسایی و جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل اقدام نمود.

وی در پایان گقت :با توجه به واکسیناسیون ٧٠ درصدی دانش آموزان ١٢ تا ١٨ ساله استان، مدارس متوسطه دوم از نیمه آبان ماه و مدارس متوسطه اول استان از ابتدای آذرماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به صورت حضوری فعالیت خود را آغاز خواهند نمود.

 

به اشتراک بگذارید :