23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۰۹:۴۱:۲۲
کد مطلب:  1743093
افتتاح «بزرگ ترین مجتمع آموزشی ویژه دانش آموزان جسمی ـ حرکتی کشور» در یزد

بزرگترین مجتمع آموزشی استاندارد دانش آموزان جسمی ـ حرکتی کشور در  شهر یزد افتتاح شد.

به گزارش  مرکز اطلاع رسانی وروابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، سیدجواد حسینی در مراسم افتتاح این مجتمع خیر ساز ضمن تقدیر از خیرین در نهضت مدرسه سازی گفت: این مجتمع آموزشی بزرگ ترین مجتمع آموزشی ویژه دانش آموزان جسمی حرکتی در کشور  است که با همت خیرین به بهره برداری رسیده است.

حسینی با بیان این که آموزش و پرورش استثنایی مولود انقلاب اسلامی در سال ۱۳۷۰ است گفت: این سازمان در راستای عدالت آموزشی و ایجاد امکانات برابر تحصیلی برای تمام دانش آموزان، بویژه دانش آموزان استثنایی ایجاد شده است.

وی افزود: بر اساس نظریه توسعه انسان مبنا، مبنای توسعه در جامعه همه انسان ها با تمام ویژگی ها هستند  و معلولین نیز در این توسعه نقش اساسی را دارند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی گفت: جامعه آرمانی جامعه ای فراگیر، عادلانه، بدون محدودیت، بدون مانع، مناسب سازی شده و  دوستدار انسان است  و برای رسیدن به این جامعه نظام تعلیم و تربیت به ویژه سازمان آموزش و پرورش استثنایی نقش مهمی را دارد‌.

حسینی با بیان این که ۷ هزار و ۱۱۰ دانش آموز جسمی حرکتی در مدارس کشور در حال تحصیل هستند،گفت: با افتتاح این مدرسه تعداد مدارس دانش آموزان جسمی حرکتی به ۲۸ مدرسه رسید.

وی افزود: آموزش و پرورش استثنایی برای دانش آموزان جسمی حرکتی شدید آموزش های منزل محور را نیز دارد و به هر یک از این دانش آموزان بیش از ۱۵ میلیون تومان تجهیزات اختصاص می باید.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی تصریح کرد: تولید ۶۰۸ محتوای آموزشی ویژه  دانش آموزان جسمی حرکتی و ۶۸ اثر ویژه معلمان این دانش آموزان بخشی از خدمات آموزشی برای این طیف از دانش آموزان است.

حسینی با اشاره به خدمات حمایتی سازمان آموزش و پرورش استثنایی به دانش آموزان استثنایی گفت: در ۱۸ آیتم خدمات حمایتی به دانش آموزان ارائه می شود که یکی از این آیتم ها کمک هزینه خرید ویلچر است.

وی افزود: اعتبار خدمات حمایتی در سال گذشته ۷ میلیارد تومان بود که در سال جاری به ۱۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

معاون وزیر  با بیان اینکه  نهضت ملی توان افزایی برای تأمین تجهیزات آموزشی، ورزشی و توانبخشی دانش آموزان با نیازهای ویژه در آموزش و پرورش استثنایی راه اندازی شده است، گفت: سال گذشته با همت خیرین ۱۴۵ میلیارد تومان تجهیزات توان افزایی برای دانش آموزان استثنایی خریداری شد و خیرین یزدی نیز یک میلیارد تومان به این نهضت کمک کردند.

حسینی ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی را از ضروریات آموزش حضوری به این دانش آموزان دانست و گفت: در سال جاری ۲ میلیارد تومان برای سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان استثنایی استان یزد اختصاص خواهد یافت و درصورت مشارکت شورای شهر تمامی هزینه های سرویس ایاب ذهاب دانش آموزان استثنایی تامین خواهد شد

شایان ذکر است مجتمع آموزشی گروه تولیدی یزدبسپار، بزرگ ترین مجتمع آموزشی دانش آموزان جسمی حرکتی کشور است که در زمینی به مساحت ۴ هزار  و ۸۰۰ متر مربع و زیر بنای ۳ هزار و ۷۳۴ متر مربع در  ۲۴ کلاس و با اعتبار بیش از ۸ میلیارد تومان توسط خیر نیک اندیش محمد تقی شهوازیان ساخته شده است.

به اشتراک بگذارید :