18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۰۹:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1743935
وبینار کشوری سرگروه‌های آموزشی درس زیست شناسی دوره دوم متوسطه به میزبانی شهرستان‌های استان تهران برگزار شد

وبینار کشوری سرگروه‌های آموزشی درس زیست شناسی دوره دوم متوسطه به میزبانی شهرستان‌های استان تهران برگزار شد

به گزارش اداره ا طلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل شهرستان‌های استان تهران، بهروز هاشمی معاون آموزش متوسطه شهرستان های استان تهران ، از برگزاری اولین نشست مجازی سرگروه ها ی آموزشی درس زیست شناسی دوره دوم متوسطه به میزبانی اداره کل شهرستان های استان تهران و با محوریت تبیین برنامه عملیاتی سال تحصیلی جاری با حضور اعضای دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت متبوع  خبرداد. نشست مجازی به همت دبیرخانه راهبری کشوری درس زیست شناسی مستقر در اداره کل برگزار شد.

هاشمی در این وبینار گفت: در کنار محدودیتهای ایجاد شده متاثر ازکرونا، مزایایی هم در نوع آموزش ایجاد شد، یکی از آنها بهره‌مندی همکاران در آموزش مجازی و استفاده از تجربه‌های یکدیگر بود، در شرایط کرونا تدریس هر فصل یا هر درس به عنوان یک جشنواره تدریس تلقی شد.

وی گفت: وظیفه معلمان فقط انتقال مفاهیم و مطالب آموزشی نیست، بلکه معلم به عنوان یک انسان فرهیخته به عنوان یک معلم تمام عیار به غیر از انتقال مفاهیم ذهنی وظیفه‌ای دیگری هم دارد که در شرایط کرونا به صورت غیرحضوری قادر به انجام نیست.

در ادامه فتاحی، رئیس گروه برنامه‌ریزی گروه‌های آموزشی متوسطه دفتر آموزش متوسطه نظری وزارعت متبوع، در جلسه حضور یافت.

وی در این جلسه گفت: از سه سال قبل طرح تمرکز زدایی برنامه عملیاتی استان‌ها در حال انجام است و از سرگروه‌های استان‌ها می خواهم که آنها نیز در استان خود همین روش را اعمال کنند، در راستای این هدف هر استان برنامه عملیاتی مناسب با شرایط بومی، نیازهای دبیران و مشکلات و معضلات مناطق خود تدوین خواهند کرد.

فتاحی گفت: سیاست دفتر آموزش متوسطه نظری نظارت بر اجرای برنامه‌ها و تاثیر آن بر کلاس درس و دانش‌آموزان است.

 

به اشتراک بگذارید :