24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۱۴:۵۳:۵۲
کد مطلب:  1744219
کتاب ضحاک به فهرست کلاغ سفید 2021 راه یافت

کتاب ضحاک از انتشارات مدرسه به عنوان نماینده‌ی ایران، امسال در لیست کلاغ سفید کتابخانه‌ی مونیخ قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، از میان آثار ارائه شده به کتابخانه‌ی مونیخ در سال 2021، کتاب ضحاک؛ برگرفته از شاهنامه و بازنویسی آتوسا صالحی؛ یکی از نمایندگان ادبیات امروز کودکان و نوجوانان، در فهرست کلاغ سفید سال 2021 معرفی شد. این کتاب توسط انتشارات مدرسه با هدف آشنایی نوجوانان با ادبیات کهن فارسی منتشر شده است.
فهرست کلاغ سفید عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای کاری کتابخانه‌ی بین‌المللی کودکان مونیخ است که هر ساله در نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در کشور آلمان و در جمع ناشران و علاقمندان به کتاب رونمایی می‌شد. اما دو سال متوالی به‌دلیل وجود کرونا شکل برگزاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت که به‌صورت نیمه مجازی خواهد بود، مراسم رونمایی از فهرست و معرفی آثار برگزیده نیز که به سنت هر ساله در نمایشگاه انجام می‌شد، امسال برگزار نخواهد شد.
هر ساله هزاران عنوان کتاب تازه به چاپ رسیده از سراسر دنیا، با زبان‌های گوناگون راهی کتابخانه‌ی مونیخ می‌شود و توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد. پس از بررسی کتابخانه‌ی کودکان مونیخ از میان آنها بهترین اثر را انتخاب می‌کند و در فهرست کلاغ سفید قرار می‌دهد. هدف از انجام این کار معرفی مصداق‌های برتر این نوع از ادبیات به جامعه‌ی جهانی است.
بنابر‌این گزارش؛ پیشتر کتاب «سیمرغ» نوشته‌ی مرجان فولاد‌وند به فهرست 2020 راه یافته است. سیمرغ، ضحاک و گلستانه عناوین مجموعه شاهکار‌های ادبی هستند که در انتشارات مدرسه به چاپ رسیده‌اند.   
کتابخانه‌ی مونیخ با داشتن بیش از 600 هزار کتاب به 130 زبان در طول 400 سال گرد‌آوری شده است.

انتشارات مدرسه یکی از زیر مجموعه‌های دفتر انتشارات و فناوری آموزشی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی می‌باشد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید :