21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۱۸:۴۵:۳۶
کد مطلب:  1744377
فرمانده سپاه امام رضا (ع) در مراسم تحلیف هزار نفر از فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج دانش آموزی تشریح کرد:
کارنامه درخشان و مجاهدت های بسیج دانش آموزی در دوران دفاع مقدس

فرمانده سپاه امام رضا (ع) در مراسم تحلیف هزار نفر از فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج دانش آموزی کارنامه درخشان و مجاهدت های بسیج دانش آموزی در دوران دفاع مقدس را تشریح کرد.

 به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، سردار هاشم غیاثی در این مراسم با بیان اینکه دانش‌آموزان در دوران مبارزات سیاسی علیه رژیم ستمشاهی هرگز محدود به محدودیت‌‎های سنی خود نشدند و همین دانش‌آموزان عرصه را به حدی برای رژیم طاغوت تنگ کردند که کشتار این نوجوانان در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ را در تاریخ شاهد هستیم افزود: در دوران دفاع مقدس دانش‌آموزان ایران اسلامی با تقدیم هزاران شهید به اسلام و انقلاب، نقش کم‌نظیری ایفا کردند و کارنامه درخشانی از مجاهدتها و ایثارگری‌ها را از خود به جا گذاشتند.

وی با بیان اینکه شخصیت‌‎های برجسته‌‎ای نظیر شهید بهنام محمدی و شهید محمدحسین فهمیده اگرچه الگوهای تراز در نسل خود بودند اما این عزیزان دست‌یافتنی هستند تصریح کرد: امثال شهید سلیمانی دست‌‎یافتنی هستند و می‌توان با تهذیب نفس و مجاهدت خالصانه برای رضای خدا، دوباره آن شخصیت را در عرصه‌‎های مختلف متجلی کرد زیرا حاج قاسم به همه ما نشان داد که پاسداری از انقلاب و دستیابی به این درجه از تعالی فردی و شخصیتی به صورت توامان امکان‎پذیر است و این آموزه مکتب سلیمانی است. 

سردار غیاثی با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام، حکومت برخواسته از اسلام ناب محمدی هرگز بیش از یک دهه پابرجا نبوده است اظهار داشت : ما باید به خود ببالیم که دستاوردهای انقلابی را حفظ می‌کنیم که ۴۲ سال تاکنون استوار بوده است و اگر جامعه ما قدردان و مجاهد در راه پاسداری از حاکمیت الهی بر روی زمین باشد، پروردگار عالم نعمات خود را افزون خواهد کرد. 

فرمانده سپاه امام رضا (ع) با بیان اینکه پارسایی و پایداری دو عنصر حیاتی برای تشکیل شخصیت‌های بزرگ و الهام‌‎بخش هستند گفت: دشمن در جنگ نرم از تحقق قرآن و مبانی اعتقادی در جامعه اسلامی وحشت دارد. 

وی افزود: دشمن در جنگ سخت، مترصد فرصت‌هایی است که به سمت سنگرهای ما در عرصه میدانی پیشروی کند و البته اساس این امر در جنگ نرم نیز صادق است و دشمن بازهم به‎ دنبال پیشروی است اما این بار سنگرهای ما در مدارس، مساجد و مراکز فرهنگی را هدف قرار داده است.

به اشتراک بگذارید :