21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ ۱۸:۵۸:۲۷
کد مطلب:  1744385
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست با فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی مطرح کرد:
فعالیت های بسیج دانش آموزی خراسان رضوی طی دو سال گذشته ارزنده و ماندگار است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در نشست با فرماندهان پایگاه‌های مقاومت بسیج دانش‌آموزی گفت: فعالیت های بسیج دانش آموزی خراسان رضوی طی دو سال گذشته ارزنده و ماندگار است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این مراسم با بیان اینکه بسیج همواره حضور مستمر و تاثیرگذاری بر شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس داشته است افزود: بسیج دانش آموزی به عنوان قاعده هرم بسیج مستضعفین، یک نهاد بنیادی و ریشه‌ای است.

وی با بیان اینکه استکبار ستیزی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تقویه روحیه مقاومت و همچنین تلاش برای اقتدار کشور از جمله فعالیت های عام بسیج دانش آموزی به حساب می آید اظهار داشت: فعالیت ها و تکالیف خاص بسیج دانش آموزی متناسب با حوزه فعالیت آن تعریف می شود به عنوان مثال در بسیج دانش آموزی فعالیت های علمی، قرآنی، پژوهشی و تحقیقاتی در حوزه مدرسه انجام می پذیرد.

خدابنده در ادامه افزود: فعالیت های بسیج دانش آموزی استان خراسان رضوی به ویژه طی دو سال گذشته در ایام شیوع ویروس کرونا مطلوب، ارزنده و ماندگار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه دانش آموزان بسیجی استان خراسان رضوی در ایام شیوع کرونا در اقدامی جهادی و خداپسندانه روزانه چند هزار ماسک را تولید و عرض نمودند تصریح کرد: بسیج دانش آموزی استان در موضوع کمک های مومنانه با تهیه و توزیع بسته های معیشتی در سطح کشور خوش درخشید.

خدابنده با بیان اینکه در پویش همکلاسی مهربان حدود ۱۵ هزار بسته لوازم التحریر در اختیار دانش‌آموزان نیازمند استان قرار گرفت افزود: امسال نیز با همکاری مشترک آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی و کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) طرح مشترکی با عنوان "اکرام ایتام" اجرایی خواهد شد که در این راستا هر یک از واحدهای مقاومت بسیج دانش آموزی سرپرستی یک دانش آموز یتیم را بر عهده می گیرد و به این شکل در گام نخست هزار دانش آموز در استان خراسان رضوی تحت پوشش قرار خواهند گرفت. 

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در پایان گفت: فرماندهان بسیج دانش آموزی به عنوان یک الگو رفتاری، اخلاقی، کرداری، درسی و علمی در مدارس محسوب می گردند.

به اشتراک بگذارید :