23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ۱۱:۱۶:۲۴
کد مطلب:  1745413
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
انتظار از دستگاه‌های اجرایی، معرفی بی سوادان و کم سوادان است

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: با توجه به اینکه ثبت نام در کلاس‌های دوره سوادآموزی به صورت رایگان است، از تمام باسوادان و دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم تا افراد محروم از نعمت سواد و کم سوادان را برای باسواد شدن و تداوم سوادآموزی شناسایی، تشویق، دعوت و راهنمایی کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، عربعلی زینالی ضمن بازدید از مناطق و واحدهای سوادآموزی با تاکید بر نقش بی بدیل نهضت سواد آموزی در شناسایی، جذب و آموزش بی سوادان و کم سوادان گفت: براساس برنامه ششم توسعه همه دستگاه‌ها ملزم به همکاری با نهضت سوادآموزی در امر شناسایی، جذب و ریشه کنی بی سوادی می باشند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: از شاخص‌های توسعه و پیشرفت هرکشور و جامعه‌ای، ارتقای نرخ باسوادی هر فرد می‌باشد و توجه برای رسیدن به عدالت، بهره مندی آحاد جامعه از حداقل مهارت سواد خواندن و نوشتن می باشد.

وی افزود: دوره سوادآموزی از پایه‌های اصلی نظام آموزش بزرگسالان است و آموزش مهارت‌های خواندن و نوشتن، درک و فهم متن‌های ساده فارسی و چهار عمل اصلی ریاضی، روخوانی قرآن کریم را آموزش می‌بینند ‌و گواهی نامه قبولی این دوره برابر با پایان سوم ابتدایی محسوب می شود.

زینالی در ادامه تصریح کرد: بی سوادان گروه سنی ۱۰سال و  بالاتر می‌توانند برای ثبت نام و شرکت در دوره سوادآموزی به مدارس شهر و روستا و ادارات آموزش و پرورش نواحی و مناطق استان مراجعه نمایند.

دبیر کمیته بهبود کیفیت استان از همه دستگاه های اجرایی در راستای نهضت همگانی ریشه کنی بی سوادی خواست که مخاطبان و مراجعان بی سواد را شناسایی و برای باسواد شدن تشویق، دعوت و راهنمایی کنند.

وی در پایان با تاکید بر حفظ بهداشت و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط اپیدمی کرونا، ضمن ترغیب همگان به دریافت واکسن و واکسیناسیون عمومی گفت: همه می‌دانیم که آموزش و آموختن ازحقوق اساسی و اولیه انسان‌ها و بسترساز شکوفایی است و از نتایج آموزش، دانش و مهارت‌هایی است که به فرد توان می‌دهد تا از نیروی خود در خانواده و جامعه استفاده کند.

 

به اشتراک بگذارید :