21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۰۹ ۱۳:۱۱:۲۱
کد مطلب:  1745689
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی مطرح کرد:
آیین نمادین نواختن زنگ استکبار ستیزی، سیزدهم آبان ماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس برگزار خواهد شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه هماهنگی کمیته فرهنگیان و دانش آموزان روز استکبار ستیزی ومراسم گرامیداشت سیزدهم آبان گفت: آیین نمادین نواختن زنگ استکبار ستیزی، سیزدهم آبان ماه با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در مدارس برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه با بیان اینکه روز ۱۳ آبان یادآور سه واقعه مهم تاریخی است که هر یک یکی از اصول اصلی انقلاب اسلامی را تشکیل می دهد اظهار داشت: روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است، تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است.

وی افزود: با توجه به جایگاه ویژه مرجعیت در بین مردم، تبعید حضرت امام خمینی (ره) عاملی شد برای افزایش وحدت، انسجام و استقامت مردم و زمینه ظهور و بروز انقلاب اسلامی را در سال ۵۷ مهیا نمود.

خدابنده با بیان اینکه دانش آموزان و فرهنگیان در انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نقش آفرین بوده اند تصریح کرد: نقش آفرینی دانش آموزان و آموزش و پرورش با توجه به تقدیم ۳۶ هزار شهید دانش آموز و پنج هزار معلم شهید در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس قابل انکار نیست.

وی با اشاره به تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام در سال ۵۸ گفت: حضرت امام خمینی(ره) تسخیر لانه جاسوسی و به تبع آن دسترسی به اسناد و مدارکی که نمایانگر مداخله آمریکا در امور داخلی کشورمان بوده است را انقلاب دومی نامیدند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با تاکید بر تبیین ارزش ها و اهداف برگزاری مراسم ۱۳ آبان برای دانش آموزان و آشنایی آنان با مبانی انقلاب و موضوع استکبار ستیزی به عنوان یکی از اصول اصلی انقلاب اسلامی اظهار داشت: امسال نیز آیین نواختن زنگ استکبار ستیزی در ناحیه یک مشهد مقدس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سلطانی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضویبا اشاره به برگزاری مراسم ۱۳ آبان به صورت اجتماع مردمی در شهرهای زرد و نارنجی و اخذ مجوز برگزاری راهپیمایی روز ۱۳ آبان در شهر های سفید و آبی گفت: روز ۱۳ آبان با توجه به اهمیت بصیرت افزایی و نهادینه ساختن مفهوم مبارزه با استکبار جهانی به عنوان یک اصل در اندیشه دانش آموزان از حساسیت خاصی برخوردار است.

وی افزود: امسال این مراسم با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در سراسر استان به صورت تجمع و اجتماع مردمی با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :