18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ ۰۸:۲۹:۲۰
کد مطلب:  1746543
در دیدار با رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس مطرح شد؛
درخواست ۵ مورد نوسازی و تجهیز مدارس در دماوند/ پیگیری ساخت ۷ مدرسه توسط بنیاد برکت

مدیر آموزش و پرورش دماوند گفت: در دیدار رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس درخواست ۵ مورد نوسازی و تجهیز مدارس در دماوند و پیگیری ساخت ۷ مدرسه توسط بنیاد برکت مطرح و پیگیری شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و به نقل از دماوند، زهرا طاولی با همراهی «سید احمد رسولی‌نژاد» نماینده محترم مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس با «مهراله رخشانی‌مهر» رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در دفتر نماینده مردم در مجلس در تهران دیدار کردند.

مدیر آموزش و پرورش دماوند در این رابطه با بیان اینکه ۵ موضوع درخصوص نوسازی و تجهیز مدارس مورد درخواست صورت گرفت، گفت: با توجه به اینکه فصل نوسازی مدارس گذشته است، اما در این نشست، برای تجهیز شدن برخی مدارس قول مساعدت گرفته شد.

طاولی افزود: مقرر شده تا دکتر رخشانی‌مهر طی هفته‌های آتی به شهرستان دماوند سفر کند و از نزدیک با مشکلات مدارسی که سازمان نوسازی کار تأسیس آن را به عهده گرفته، آشنا شود.

وی گفت: در این نشست، تأکید شد که وقتی سازمان نوسازی، مدارس را می‌سازد یا به پیمانکار واگذار می‌کند، باید نحوه عملکرد آن مورد پایش قرار گیرد؛ در این راستا، باید بعد از مجوز موقتی که صادر می‌شود، از طریق مهندسین ناظر نسبت به عواقب ساخت و همچنین مشکلاتی که بعد از ساخت برای مدارس به‌وجود آمده و مدیران با آن مواجه هستند در جریان باشند و بعد از برطرف کردن این مشکلات مجوز دائم آن صادر شود.

مدیر آموزش و پرورش دماوند تصریح کرد: همچنین نوسازی باید نسبت به تمام مفاد قراردادهایی که در این زمینه با پیمانکار یا مدیریت آموزش و پرورش در بحث تجهیزات و نوسازی داشته به تمام بندهای مفاد قراردادها عمل نماید.

طاولی ادامه داد: دراین نشست درباره هفت مدرسه‌ای که بنیاد برکت ساخت آن‌ را به عهده گرفته‌، گفت‌وگو شد که باید این پروژه‌ها با توجه به تراکم دانش‌آموزان در سطح روستاها و بافت فرسوده مدرسه‌ها در برخی روستاها اجرایی شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه از سال گذشته بنیاد در این زمینه فعالیتی انجام نداده‌، با پیگیری‌های نماینده محترم‌ مجلس بنا شد در جلسه‌ای نزدیک در خدمت مدیر بنیاد برکت باشیم و پیگیر ساخت مدارسی که از سال گذشته قول آن داده شده بود، شویم.

شایان ذکر است که در این نشست، مدیران آموزش و پرورش شهرستان فیروزکوه و رودهن نیز حضور داشتند و مشکلات خود را مطرح کردند.

 

به اشتراک بگذارید :