18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ ۱۲:۰۲:۱۳
کد مطلب:  1747085
تبیین برنامه‌های آموزش متوسطه و الگوی فعالیت آموزش حضوری دانش آموزان

در نشست معاونین آموزش متوسطه لرستان با حضور مدیر کل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش آخرین وضعیت فعالیت آموزش حضوری دانش آموزان و چشم‌انداز آموزش متوسطه در لرستان بررسی شد

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش در این جلسه با اشاره به پاندمی کرونا و وضعیت آموزش در کشور گفت: باید برنامه‌ریزی دقیقی برای جبران افت تحصیلی و یادگیری دانش آموزان کشور انجام شود.
سلطانیان گفت : با بررسی آیتم های مختلف و آموزش متوسطه در لرستان  پی خواهیم برد که وضعیت آموزش و متوسط در لرستان در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته است به طوری که حضور دانش‌آموزان لرستانی در جشنواره های کشوری ۶ برابر شده است.
سرپرست آموزش و پرورش لرستان هم در این کارگاه آموزشی یک روزه  با اشاره به لزوم آموزش حضوری دانش آموزان به صورت تدریجی و آرام در استان گفت : بهترین و عقلانی ترین راه برای آموزش حضوری دانش آموزان ، عمل به دستورالعمل الگوی فعالیت دانش آموزان است که در ۲۶ شهریور ماه سال جاری تصویب شده و در این زمینه نباید هیچ گونه عجله و شتابزدگی صورت گیرد .
سید عیسی سهرابی با اشاره به اینکه لازمه فعالیت حضوری دانش آموزان در مدارس صدور مجوز  برای هر مدرسه است گفت: فرم های خود ارزیابی که شورای مدرسه برای صدور مجوز پر می‌کند باید همه جوانب با دقت بررسی و سنجیده شود و  با کسانی که در این زمینه کوتاهی کنند برخورد می‌شود.
مسول دستگاه تعلیم و تربیت استان افزود: لایه های نظارتی مدیران ، معاونان و همه دست اندرکاران آموزش و پرورش باید بیشتر شود تا  آموزش دانش آموزان  با اولویت سلامت آنان به بهترین نحو در سال تحصیلی جدید رقم بخورد .
سرپرست آموزش و پرورش لرستان  به الگوی فعالیت آموزش حضوری دانش آموزان در استان اشاره کرد و گفت :خو شبختانه استان لرستان یکی از استان هایی است که بصورت تدریجی و آرام و با رعایت تمام دستورالعمل ها آموزش حضوری را در مدارسی که مجوز گرفتند آغاز کرده است .
پیگیری در وزارت آموزش و پرورش برای تعیین وضعیت  کلاس های متوسطه زیر نورم در مناطق سخت گذر استان ، تامین تجهیزات مدارس بخصوص هنرستانها ، ترغیب دانش آموزان برای  واکسیناسیون و هدایت تحصیلی دانش آموزان از جمله موضوعاتی بود که  نصراله بازگیران معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان هم در این جلسه به آنها اشاره کرد.


تهیه و تنظیم خبر: امین آقامیرزایی

 

 

به اشتراک بگذارید :