21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۰ ۱۳:۲۷:۳۸
کد مطلب:  1747339
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد:
امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و مدارس از جنبه نمایشی خارج شود

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه تعلیم و تربیت استان گفت: امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و مدارس از جنبه نمایشی خارج شود.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه با بیان اینکهامر به معروف و نهی از منکر در کنار نماز و روزه از جایگاه والایی در دین اسلام برخوردار است اظهار داشت: نهادینه ساختن امر به معروف در جامعه موجبات فاصله گرفتن مردم از منکرات را فراهم می سازد.

ویبا بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش امر به معروف و نهی از منکر در ساحت تربیت دینی، اخلاقی و اعتقادی که زیربنای سایر ساحت ها است جای می گیرد تصریح کرد: محتوای آموزشی، روش های تدریس، فعالیت ها و برنامه های مدارس بایستی در راستای تربیت دینی و اعتقادی دانش آموزان برنامه ریزی شود، امر به معروف و نهی از منکر نیز موجبات تقویت و تعمیق باورهای دینی را فراهم می‌سازد.

خدابندهامر به معروف و نهی از منکر را یکی از استلزامات پیشرفت، رشد و تعالی جامعه دانست و گفت: امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و مدارس بایستی از جنبه نمایشی خارج شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به استفاده از ظرفیت تشکل های دانش آموزی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر گفت: خدمت رسانی به مردم در چارچوب قوانین و مقررات یکی از بهترین نمونه های امر به معروف به شمار می رود.

در ابتدای جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین عزیز، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش و پرورش استان گزارشی از روند برنامه ها و اقدامات انجام شده در این خصوص را ارائه کرد.

قابل ذکر است در این جلسه از ادارات آموزش و پرورش نواحی هفت و چهار مشهد مقدس به نمایندگی از پنج اداره آموزش و پرورش برتر استان در حوزه فعالیت های امر به معروف و نهی از منکر تقدیر به عمل آمد.

به اشتراک بگذارید :