18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ۱۳:۳۸:۰۴
کد مطلب:  1749121
سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور طی بازدید از مدرسه علوی نجف اشرف؛ مدارس ایرانی خارج از کشور برای رشد و توسعه به حمایت دستگاه‌ها و نهادهای مستقر در آن کشور نیاز دارند

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور در سفر به کشور جمهوری عراق از مدرسه ایرانی «علوی» واقع در نجف اشرف بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور، میترا تیموری در راستای سفر به کشور عراق به‌منظور بررسی مسائل و چالش‌های موجود، از مدرسه علوی در شهر نجف اشرف بازدید کرد.

سرپرست مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور با اشاره به اینکه همکاری‌های علمی پیش‌شرط و لازمه توسعه همه‌جانبه است، اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی و ارائه مکانیزم‌های مختلف، تلاش کنیم تا از طریق همکاری‌های علمی، آموزشی و تحقیقاتی و ایجاد ارتباط فعالانه در محافل علمی بین‌المللی حضور پیدا کنیم.

تیموری در جمع همکاران مدرسه علوی نجف اشرف افزود: این مرکز تمام تلاش خود را خواهد کرد تا با همکاری سایر نهادها و وزارتخانه‌ها ازجمله وزارت امور خارجه، با تغییر در شیوه ها و رویه ها، ضمن فعال نگه داشتن مدارس موجود در حد امکانات و مقدورات، در جهت ارتقای کیفی آن ها گام های اساسی بردارد. با پیگیری های مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور و  توجه ویژه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسینی؛ نماینده مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در نجف اشرف ، به رشد و بالندگی مدارس ایرانی در عراق، خصوصا این مجتمع آموزشی برسیم و  مسیر خود را برای رشد و پیشرفت علمی، آموزشی، اخلاقی و دینی فرزندان عزیزمان هموار نماییم.

وی تاکید کرد: حل مسائل پیش رو در مدرسه علوی نجف اشرف نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی نماینده مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف و سایر نهادها و دستگاه‌های ذیربط است که تصمیم برای برون رفت از مسائل و ارتقاء کیفیت مدرسه علوی نجف اشرف اتخاد شده است.

شایان ذکر است در این بازدید آقای روحی از معاونت ارتباطات بین الملل دفتر مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا حسینی در نجف اشرف، آقای صادقی کنسول گری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف و آقای مطلبی از وزارت امورخارجه حضور داشتند و گفتگوهایی در خصوص همکاری های بین دستگاهی جهت ارتقاء کیفیت مدرسه صورت گرفت و از بخش‌های مختلف این مدرسه بازدید شد.

در این بازدید، طی نشستی که با حضور کادر اجرایی و همکاران در مدرسه برگزار شد، به بررسی مسائل و چالش‌های موجود پرداخته شد آقای کتابی مدیریت مدرسه و همکاران نقطه نظرات‌شان  را در خصوص بهبود وضعیت آموزش بیان نمودند.

به اشتراک بگذارید :