21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ۱۴:۰۱:۲۳
کد مطلب:  1749187
با هدف بررسی آخرین وضعیت واکسیناسیون و آمادگی های لازم برای بازگشایی مدارس استان انجام شد:
نشست ویژه مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد

نشست ویژه مدیرکل اموزش و پرورش خراسان رضوی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد با هدف بررسی آخرین وضعیت واکسیناسیون و آمادگی های لازم برای بازگشایی مدارس استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، قاسمعلی خدابنده در این جلسه ضمن تقدیر از تعاملات و همکاری‌های سازنده فی مابین آموزش و پرورش استان و دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: کاهش آمار فوتی ها، مبتلایان و بستری های ناشی از کرونا نشان از اثربخشی تلاش فعالان حوزه سلامت در سطح استان و کشور دارد.

وی با اشاره به حساسیت جامعه و درخواست اولیای دانش آموزان نسبت به بازگشایی حضوری کلاس های درس تصریح کرد: کیفیت فرآیند آموزش طی ۲۱ ماه گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تبع آن تعطیلی کلاس‌های حضوری مدارس به ویژه در پایه های اول و دوم ابتدایی به شدت کاهش پیدا کرده است، دستگاه تعلیم و تربیت نیز با توجه به مشکلات عدیده تعطیلی مدارس، مشتاق برگزاری حضوری کلاس های درسی است.

وی با بیان اینکه اولویت اصلی دستگاه تعلیم و تربیت استان در بازگشایی مدارس حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران است اظهار داشت: بازگشایی مدارس مطابق دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا صورت خواهد پذیرفت.

خدابنده با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۵ درصد دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله استان و بیش از ۹۰ درصد همکاران فرهنگی شاغل در استان خراسان رضوی دُز اول واکسن خود را در مقابله با بیماری کرونا دریافت نموده اند افزود: مدارس باید پس از انجام ارزیابی‌های اولیه و تأیید شورا مدرسه نتایج را به ادارات آموزش و پرورش اعلام نمایند، ادارات نیز پس از انجام بازدیدهای میدانی و بررسی‌های لازم در صورت تایید مجوز بازگشایی را صادر خواهند نمود.

در ابتدای جلسه محمدعلی کیانی،رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ضمن تقدیر از تعاملات فی مابین دو مجموعه اظهار داشت: واکسیناسیون دانش آموزان و فرهنگیان با همکاری مطلوب آموزش و پرورش به خوبی پیگیری شده است.

وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی به منظور پوشش حداکثری واکسیناسیون اظهار داشت: این مهم نیازمند گسترش و توسعه تعاملات و همکاری های موجود فی مابین دانشگاه علوم پزشکی مشهد و آموزش و پرورش خراسان رضوی است. 

به اشتراک بگذارید :