18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ ۱۵:۰۵:۱۸
کد مطلب:  1749375
جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش لرستان برگزار شد

در راستای بازگشایی مدارس، جلسه شورای معاونین استان باحضور مدیران و روسای آموزش و پرورش لرستان ؛ دبیر ستاد کرونای استانداری لرستان و نمایندگانی از علوم پزشکی در خانه معلم خرم آباد برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی سرپرست آموزش و پرورش لرستان با تقدیر از اقدامات خوبی که در زمینه واکسینه کردن فرهنگیان و دانش آموزان صورت گرفته است گفت: آسیب های ناشی از ویروس کرونا در حوزه تعلیم و تربیت و به ویژه آموزش و پرورش را می توان در  مقوله های زیر دسته بندی کرد ؛یکی افت کیفیت فعالیت های آموزشی  که بر اساس یافته‌های علمی فضای مجازی حداکثر ۵۰ درصد اثربخشی آموزش حضوری را دارد.

 دوم عدم  عدالت آموزشی است ، زیرا روستاهایی داریم که ارتباط الکترونیکی در آنها برقرار نمی‌شود همچنین در ثبت سامانه مشکلاتی صورت  می گیرد و مهمترین مقوله سلامت دانش‌آموزان است که با وجود کرونا سلامت جسمی و روانی دانش آموزان به خطر افتاده است .

سید عیسی سهرابی با تاکید بر سلامت دانش آموزان افزود : در بحث  سلامت دانش‌آموزان می‌بینیم که به علت عدم فعالیت جسمی دچار اضافه وزن شده اند که این یک آسیب برای دانش آموزان است  به همین دلایل باید لایه‌های نظارتی را افزایش داد و مدیران مدارس با خود ارزیابی که از مدارس دارند با هماهنگی مراکز بهداشت، شهرداری، فرمانداری و بخشداری نسبت به بازگشایی مدارس اقدام  کنند .

در ادامه دکتر سیف دبیر ستاد مقابله با کرونای  استانداری لرستان با بیان اینکه سلامت دانش آموزان در اولویت است گفت:  اولویت ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید بر سلامت دانش آموزان است البته معتقدیم  آموزش باید بصورت  حضوری  باشد مدیران تلاش کنند با رعایت پروتکل های بهداشتی استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و با هماهنگی های ایجاد شده نسبت به بازگشایی تدریجی و آرام مدارس اقدام کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونای  لرستان با اشاره به اینکه در استان کمبود واکسن نداریم افزود : برخی دانسته یا نا دانسته نسبت به تزریق واکسن اقدام نمیکنند باید این افراد شناسایی شده و برای تزریق واکسن توجیه شوند .

دکتر شاهوردی نماینده دانشگاه علوم پژشکی در ستاد مقابله با کرونا با تاکید بر سلامت جامعه خصوصا دانش آموزان گفت : سلامت و تمنیت دو مولفه مهم در تمام جوامع هستند ، اگر سلامت نباشد دیگر مولفه ها کارایی ندارند و نمی توان برنامه ریزی درستی در سطح جامعه کرد .

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی معتقد به بازگشایی و برگزاری کلاسهای درس به صورت حضوری است البته باید همه شرایط سنجیده شده و اگر بستر مناسب فراهم شد بازگشایی انجام گیرد .

در ادامه مدیران و روسای آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق لرستان، نظر و پیشنهاد های خود جهت برگزاری کلاس ها به صورت حضوری را بیان کردند .

تنظیم / پارسایی

 

 

به اشتراک بگذارید :