21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۱:۱۶:۲۱
کد مطلب:  1750399
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در سفر به شهرستان زبرخان:
توسعه ی عدالت آموزشی سرلوحه ی اقدامات و برنامه های تعلیم و تربیت استان

باحضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در شهرستان زبرخان ، دبستان شهید کمالی شهر اسحاق آباد که با مشارکت بنیاد برکت احداث شده به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی،قاسمعلی خدابنده در آیین افتتاح این دبستان بابیان این که عدالت آموزشی سرلوحه ی اقدامات و برنامه های آموزش و پرورش استان است و خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته از سوی اداره کل نوسازی مدارس و مشارکت خیرین شاهد توسعه ی ساخت و ساز فضاهای آموزشی و پرورشی در استان هستیم.

وی افزود: خیرین گرانقدر سال گذشته بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در آموزش و پرورش استان مشارکت داشتند و امسال هم تا پایان شهریور شاهد مشارکت ۱۰۰ میلیارد تومانی خیرین در ساخت پروژه های آموزشی و پرورشی بودیم که جای تقدیر دارد.

خدابنده تصریح کرد : با همین تلاش ها خوشبختانه درصد مدارس تخریبی استان ۱۱ درصد کاهش داشته و به رقم ۱۹ درصد رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همچنین ادامه داد: سرانه آموزشی استان هم از ۴/۲ دهم به ۴/۳ دهم متر مربع رسیده است اما قطعا باتوجه به آمار بالای دانش آموزی استان هنوز برای رسیدن به شرایط ایده آل فاصله داریم.

فرماندار شهرستان زبرخان هم در این مراسم با بیان این که تمامی برنامه ها در راستای محرومیت زدایی بوده است و در شرایطی که دولت از لحاظ بودجه و اعتبارات در سخت ترین دوران بوده اظهار داشت: تلاش کردیم با بهره گیری از ظرفیت سایر بخش ها بویژه خیرین در راستای توسعه ی همه جانبه شهرستان گام برداریم.

وی باتمجید از فعالیت و اقدامات صورت گرفته در حوزه ی آموزش و پرورش شهرستان افزود : خوشبختانه با برنامه ریزی خوبی که در سنوات اخیر از سوی آموزش و پرورش شهرستان صورت گرفته شاهد رشد علمی و پرورشی و کسب توفیقات زیادی از سوی دانش آموزان شهرستان بوده ایم.

قابل ذکر است در جریان سفر مدیرکل آموزش و پرورش استان به این شهرستان فاز دوم احداث دبستان شهید تازیکی روستای یوسف آباد افتتاح شد، فاز دوم این پروژه که شامل سه کلاس درس و یک باب نمازخانه است با مشارکت اداره کل نوسازی و یکی از خیرین مدرسه ساز با صرف اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال آماده بهره برداری شده است.

همچنین دبستان شش کلاسه شهید کمالی شهر اسحاق آباد که با مشارکت بنیاد برکت و با صرف اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال احداث شده به بهره برداری رسید.

به اشتراک بگذارید :