21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۱:۱۸:۳۰
کد مطلب:  1750415
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
اجرای طرح خوانا برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان به منظور کیفیت بخشی به آموزش و تقویت مهارت زبانی و مهارت‌های زندگی که جزء اهداف برنامه‌های آموزش ابتدایی است از اجرای طرح خوانا برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی جهت سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه به نقل از معاونت آموزش ابتدایی، ناهید فضلی با اعلام این خبرگفت: طرح خوانا جزو طرح‌هایی است که در استان در راستای کیفیت بخشی به آموزش اجرا می‌شود. این طرح در سال تحصیلی گذشته در ۵ درصد و امسال 15 درصد مدارس استان را شامل می‌شود.

وی افزود: این طرح در 363 مدرسه دولتی/غیردولتی و مدارس چند پایه اجرا می‌شود در سال گذشته دانش‌آموزان استان محتواهایی را در سه محور اصلی ادب، جرأت‌ورزی و مسئولیت‌پذیری تولید کردند و در اختیار دبیرخانه قرار دادند دبیرخانه مدرسه خوانا در پیام‌رسان شاد تشکیل شده و هماهنگی‌های مربوط به این طرح و تبادل اطلاعات در این کانال انجام می‌شود.

فضلی هم‌چنین بیان کرد: برای سال تحصیلی جدید نیز اجرای طرح خوانا در اولویت طرح‌های آموزشی استان قرار دارد و ۱۵ مدرس کشوری و ۲۴ مدرس منطقه به عنوان سرگروه آموزشی طرح  تحت آموزش قرار گرفته‌اند و آمادگی اجرای طرح به طور کامل دارند.

معاون آموزش ابتدایی استان تاکید کرد: هدف این طرح، آموزش دانش‌آموزان و فرزندان ما برای حفظ این میراث است. اگر در این زمینه استعدادی دارند شکوفا کنند و بتوانند در جامعه بعد از پایان تحصیلات عمومی متن ادبی، شعر و کتاب‌های مختلف را بخوانند و در زندگی واقعی مهارت‌های زندگی، نامه نویسی اداری، مسئولیت‌پذیری و ... را به‌کار ببندند.

فضلی یادآورشد: طرح خوانا؛ تحولی بزرگ در آموزش دانش‌آموزان دو زبانه است تقویت همزمان مهارت خواندن، نوشتن، حرف زدن و گوش دادن مهم‌ترین امر در طرح خوانا است تقویت هر یک از این مهارت‌ها موجب تقویت دیگری می‌شود زمانی که دانش‌آموز مهارت‌های زندگی را به خوبی آموزش ببیند می‌توانند مسئولیت‌پذی بهتری در جامعه و خانواده داشته باشد و رفتار مناسب‌تری در اجتماع از خود نشان دهند، اگر این اهداف اجرا شود می‌توانیم دانش‌آموزانی را آموزش دهیم که با آداب زندگی به بهترین نحو ممکن آشنا شوند و روی پای خودشان بایستند و از آسیب‌های اجتماعی در آینده مصون بمانند.

به اشتراک بگذارید :