21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۱:۴۶:۱۵
کد مطلب:  1750535
زنگ استکبارستیزی در مدارس کرمانشاه نواخته شد

در آستانه یوم الله 13 آبان، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، زنگ استکبارستیزی در مدارس کرمانشاه به صدا درآمد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمانشاه، مجید یزدان‌پناه در مراسم نمادین، امروز (12 آبان) که با حضور جمعی از مسئولین آموزش و پرورش در مدرسه شاهد زنگنه کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: درآموزش و پرورش طول سال تحصیلی سه زنگ نمادین شامل زنگ آغاز سال تحصیلی، زنگ استکبارستیزی و زنگ پیروزی انقلاب اسلامی در مدارس نواخته می شود

وی یادآور شد: زنگ استکبارستیزی یادآور رخدادهایی مثل تبعید حضرت امام خمینی(ره)، تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام(ره)، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز است.

یزدان پناه با بیان این‌که در دوران جنگ تحمیلی 36 هزار دانش‌آموز شهید و پنج هزار فرهنگی تقدیم اسلام و انقلاب کردیم که این تنها نمونه‌ای از تاثیرگذاری خانواده بزرگ آموزش و پرورش در کشور است، افزود: اکنون نیز در شرایطی گام دوم انقلاب را سپری می‌کنیم که شاهدیم دانش‌آموزانی مثل علی لندی نگذاشته‌اند جای امثال شهید فهمیده خالی بماند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان شهید فهمیده و علی لندی را نمادهایی برشمرد که برقرار هستند و گفت: اگر دیروز و در دوران دفاع مقدس امثال شهید فهمیده برای مقابله با دشمنان از جان مایه می‌گذاشتند، امروز هم امثال علی لندی آماده جانفشانی برای دفاع از خاک وطن هستند و علی لندی‌ها و دیگر فرزندان ایران اسلامی اجازه نخواهند داد، احدی جرات تعرض به خاک ایران زمین را داشته باشد.

وی سپس اشاره‌ای هم به دشمنی دیرینه استکبارجهانی با انقلاب اسلامی داشت و خاطرنشان ساخت: از نخستین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون استکبار جهانی همواره در تلاش بوده تا به هر نحوی که شده به انقلاب اسلامی لطمه وارد کند، اما با هوشیاری و حضور آگاهانه مردم در عرصه‌های مختلف پشتیبانی از نظام نتوانسته به اهداف خود برای از پا درآوردن انقلاب اسلامی برسد.

یزدان پناه تاکید کرد: همه هدف دشمنان این بوده که انقلاب را از هستی ساقط کنند، اما به یاری خداوند متعال گام اول انقلاب را پشت سر گذاشته و با قدرت وارد گام دوم انقلاب شده و پیش می رویم.

یزدان پناه با دعوت از همه دانش‌آموزان و خانواده‌ها برای حضور در اجتماع 13 آبان، گفت: حضور پررنگ دانش‌آموزان در کنار خانواده‌ها و دیگر اقشار جامعه بار دیگر دشمنان اسلام و انقلاب را از توطئه چینی برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب دلسرد خواهد کرد.

 

به اشتراک بگذارید :