21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۲:۱۹:۰۱
کد مطلب:  1750667
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی برگزار شد:
آئین استانی نواختن زنگ استکبارستیزی در آستانه روز 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز

آئین استانی نواختن زنگ استکبارستیزی در آستانه روز 13 آبان، روز مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی به میزبانی آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد مقدس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، حسین شادکام در این مراسم با بیان اینکه امام خمینی(ره) در ۱۳ آبان ۴۳ تفکر استکبار ستیزی را به ما آموخت اظهار داشت: دانش آموزان در ۱۳ آبان ماه سال ۵۷ نشان دادند که شاگردان خوبی در مکتب امام خمینی(ره) بوده اند.

وی ضمن قدرشناسی از دانشجویان پیرو خط امام(ره) که در ۱۳ آبان سال ۵۸ لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند اظهار داشت: امروزه محور مقاومت در پرتو راهبری مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) همچنان پرچمدار مبارزه با ظلم و استکبار جهانی است.

وی با بیان اینکه برنامه ریزان و مجریان دستگاه تعلیم و تربیت موظفند بر اساس ساحت اجتماعی و سیاسی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دانش آموزان را با تکالیف سیاسی و اجتماعی خود آشنا نمایند و دانش، شناخت و معرفت آنان را در این حوزه تقویت نمایند افزود: برای تحقق ساحت اجتماعی و سیاسی سند تحول بنیادین نیازمند آشناسازی دانش آموزان با تاریخ اسلام، ایران و انقلاب اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه دشمنی انقلاب ما با آمریکا که نماد استکبار جهانی است یک دشمنی با اصالت است افزود: آشنایی دانش آموزان با تاریخ اسلام، ایران و انقلاب اسلامی می‌تواند با تحریف آن مقابله کند.

در ابتدای جلسه سید رضا خاتم پور، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک مشهد مقدس با بیان اینکه روز ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ روز میلاد مبارزه بر علیه اهریمنان عالم است اظهار داشت دانش آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ با قیام بر علیه طاغوت برگ زرینی در تاریخ کشور رقم زدند و خباثت طاغوت را هویدا ساخته شد، این قیام حججی ها و فهمیده ها را متولد کرد.

وی با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نشان داد که آمریکا خیرخواه هیچ ملتی نیست افزود: سیزدهم آبان ماه سال های ۴۳، ۵۷ و ۵۸ روز میلاد خیر و برکت برای امت ایران اسلامی است.

به اشتراک بگذارید :