21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۴۰۰/۰۸/۱۲ ۱۸:۰۲:۰۰
کد مطلب:  1751645
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی تاکید کرد:
لزوم توجه بیش از پیش به دانش آموزان بازمانده از تحصیل در سطح استان/ رشد 5 درصدی آمار دانش آموزی استان در سال تحصیلی جاری

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان گفت: در سال تحصیلی جاری یک میلیون و ۴٢٣ هزار و ۳۱۰ دانش آموز در مدارس سراسر استان ثبت نام نموده اند که نسبت به سال تحصیلی گذشته رشدی ۵/۴۶ درصدی داشته است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی، رضا صابری تولایی در این جلسه با بیان اینکه بر اساس اصل سی ام قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازند و وسایل تحصیلات عالی را تا سرحد خود کفایی کشور به طور رایگان گسترش دهد افزود: در سال تحصیلی جاری یک میلیون و ۴٢٣ هزار و ۳۱۰ دانش آموز در مدارس سراسر استان ثبت نام نموده اند که نسبت به سال تحصیلی گذشته رشدی ۵/۴۶ درصدی داشته است.

وی افزود: پوشش تحصیلی دانش آموزان استان در سال تحصیلی گذشته در مقطع ابتدایی بیش از 96 درصد، مقطع متوسطه اول حدود 93 درصد و همچنین در متوسطه نظری بیش از 75 درصد بوده است.

صابری تولایی با بیان اینکه در سال تحصیلی گذشته بیش از ۴۴ هزار نفر از دانش آموزان استان بنا به دلایل متعددی از جمله شیوع بیماری کرونا، ناتوانی خانواده در پرداخت هزینه های تحصیل، ازدواج زودهنگام، فقدان انگیزه تحصیلی و... از تحصیل باز ماندند اظهار داشت: با اجرای طرح ضربتی جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان موفق شدیم بیش از ۱۳ هزار و ۵٠٠ دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی را به مدرسه بازگردانیم.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه افزود: همه گیری بیماری کرونا، ازدواج زودهنگام دختران، مشکلات اقتصادی و فرهنگی خانواده ها، تحصیل غیر رسمی برخی از دانش آموزان در مساجد و حوزه علمیه، تعدد و پراکندگی جغرافیایی روستاهای کم جمعیت استان، فراوانی مدارس مختلط به ویژه در مقطع متوسطه اول و همچنین کمبود منابع مالی و اعتباری از جمله چالش‌های اصلی پیش روی استان در زمینه پوشش تحصیلی دانش آموزان به شمار می رود.

به اشتراک بگذارید :